Vítězka druhého zmíněného hudebního klání, mladá flétnistka Karolína Smutná, zahraje dnes od 18.00 hodin v kostele sv. Martina a Jiří v Martínkovicích.
Návštěvníci osmého festivalového koncertu si v podání této výjimečně nadané mladé umělkyně vyslechnou například díla Wolfganga Amadea Mozarta nebo Carla Phillipa Emanuela Bacha. Flétnistka Karolína Smutná získala možnost vystoupit na festivalu jako jednu z cen udělovanou tímto festivalem ve spolupráci s Mezinárodní rozhlasovou soutěží Concertino Praga.

Karolína se věnuje hře na flétnu od šesti let, zpočátku hrála na flétnu zobcovou, později, pod vedením svého otce, začala hrát na flétnu příčnou. Od svých muzikantských začátků patří mezi výrazné talenty, v oblastních kolech soutěží ZUŠ získala vždy první cenu, a to nejen jako sólistka, ale i jako hráčka v komorním souboru. V roce 2005 byla přijata na Konzervatoř v Brně do třídy prof. Boženy Růžičkové. V roce 2006 získala 2. cenu (1. cena nebyla udělena) na 30. soutěžní přehlídce konzervatoří ČR.

Na jaře 2007 vycestovala do makedonské Skopje na mezinárodní soutěž Macedonium, odkud si přivezla 1. cenu a Cenu Pepi Siona pro nejlepšího flétnistu. V létě 2007 absolvovala mistrovské kurzy na JAMU pod vedením Václava Kunta a o rok později se zúčastnila mezinárodních kurzů v Telči pod vedením francouzské flétnistky Catherine Cantin. V lednu roku loňského roku jí porota Národní rozhlasové soutěže Concertino Praga 2008 udělila 1. cenu. Letos obdržela stipendium Nadace Český hudební fond.

Minulá festivalová sobota patřila Triu DuBois. Členové tria byli natolik uneseni atmosférou koncertu v šonovském kostelíku, že v koncertu pokračovali pod širým nebem. Návštěvníci věnovali na dobrovolném vstupném více než 10 tisíc korun, které budou využity na údržbu a opravy kostelů tzv. Broumovské skupiny. Celková částka dobrovolného vstupného za dosavadních sedm festivalových koncertů se tak přehoupla přes 80 tisíc korun. ⋌(řez)