Zahájení festivalu opět moderoval muž s jedinečným hlasem - Michal Jančařík představil letošní odbornou porotu a zavzpomínal i na letos zesnulého porotce - malíře a grafika Vladimíra Suchánka. Zahájení festivalu pak Michal přenechal na dlouholetém členu poroty a prezidentovi Herecké asociace Ondřejovi Kepkovi. “Odchází nám jedna velká generace tvůrců. Před časem jsme se rozloučili třeba s Jeanem Paulem Belmondem a podobnými. Držme si palce, aby se podobě bavily další generace lidí,” řekl Ondřej Kepka.

Při prvním letošním soutěžním promítání bylo prosmáto celkem 11,2 procent filmového času, což není závratné číslo. Pravděpodobně proto, že se mnohé matky v hledišti ve filmu dostatečně našly a některé situace prožily na vlastní kůži a nepřišly jim asi tak humorné.

"Poprvé se v neděli diváci i hosté festivalu mohli vyfotit u festivalové fotostěny. Tak mohou soutěžit celý týden o ceny - vstupenky na festival i konzumace zdarma. Hlavní výhrou za celý týden budou VIP vstupy na závěrečný galavečer," připomněla mluvčí festivalu Kateřina Toholová, že Nové Město nad Metují čeká dalších šest dní plných komedií a doprovodného programu. Ten včera odstartovala kapela JK Band.

Dnes se diváci vydají hned na dvě filmové cesty - na Vyšehrad za rebelem Lavim a na Cestu domů. "Druhý jmenovaný film doprovodí herečka Lucie Šteflová, která si při besedě popovídá s diváky v sále. Online se k besedě připojí i režisér Tomáš Vorel a herec Milan Šteindler.," doplnila

Zítřek bude patřit nekorektní komedii Mstitel a romantickému filmu Jedině Tereza, na kterou mají všechny Terezy (po včasném zarezervování sedadla) vstup zdarma.

close 43. ročník festivalu české filmové komedie začal v neděli vyprodaným promítáním úspěšného snímku Matky. info Zdroj: Archiv festival české komedie zoom_in 43. ročník festivalu české filmové komedie začal v neděli vyprodaným promítáním úspěšného snímku Matky.

Ve středu o přízeň diváků soutěží Muž se zaječíma ušima a film podle předlohy Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

“Ve čtvrtek si na komedii Ubal a zmiz diváci zasoutěží o kožich, který měl na sobě na natáčení oblíbený herec Marek Lambora. Každý, kdo přijde, dostane šanci se zapojit do soutěže. Na večerní promítání komedie Deníček moderního fotra je už vyprodáno, proto nalákám koncert zpěváka Voxela na terase našeho kina,” uvedl ředitel festivalu Zdeněk Krákora.

Pátek bude na festivalu jedna velká párty. A to díky doprovodnému programu i soutěžním komediím. O přízeň diváků budou usilovat komedie Shoky & Morthy: Poslední velká akce a Večírek režiséra Michala Suchánka. Před kinem 70 se zároveň bude konat tradiční Den s Českým rozhlasem, vystoupí dívky ze Stepíku Nové Město nad Metují a “kouzelník s kruhy” Patrik Jandejsek (ČeskoSlovensko má talent).

Fotogalerie: Festival komedie se rozesmál na rouškách i pod nimi

Sobota již tradičně bude patřit vyhlašování cen odborné poroty, ceny divácké (udělované na základě prosmátého času při soutěžních projekcích) a ceny pořadatele festivalu (za nezapomenutelné role v komediálních filmech). O cenu diváckého smíchu zabojuje v předpremiéře film Zbožňovaný.

Festival české filmové komedie tradičně podporuje město Nové Město nad Metují a Královéhradecký kraj. “Kraj vždy podporuje smysluplné akce a právě v Novém Městě máme dlouholetou tradici. Ne vždy máme důvod se radost a je dobře, že tady máme festival a člověk si může odpočinout a radovat se,” uvedl náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Pavel Bělobrádek.