„Nechtěl bych působit nějak namachrovaně, ale celou dobu jsem dělal vše proto, abych vyhrál. Věřil jsem v to, byl to můj sen a nešel jsem soutěžit, abych byl jiný než první," uvedl krátce po vyhlášení výsledků. Na tom, jak na pódiu působil, si dával hodně záležet, přitom však působil přirozeně, bez napětí, rozdával úsměvy. Co by se stalo, kdyby nezvítězil? „Já jsem neměl plán B, to odrazuje od plánu A," usmíval se.

Finalisté soutěžili v disciplínách jakými bylo představení se, otázka od poroty, přehlídka ve spodním prádle a volná disciplína, při které si sami připravili minutové vystoupení. Jakub Kraus předvedl při cvičení své svaly. Každá disciplína měla podle něj svoje, ale asi nejvíce se soustředil na představení se. „Každá disciplína měla své specifikum a nedá se říci, že by nějaká byla nejtěžší. Možná nejvíce záležet jsem si dal hned na té úvodní, protože vím, že první dojem dělá přes padesát procent toho, jak se na vás lidé dívají. Proto jsem to nepodcenil a dobře se na to připravoval," dodal.

Při otázce z poroty Jakuba Krause podpořil herec Martin Kraus, o kterém moderátorka Jitka Asterová prohlásila, že je to pro podobu s francouzskou filmovou celebritou český Belmondo. Toho zajímalo, jaký je finalistův opravdový životní sen, kterého by chtěl v životě dosáhnout, aby byl spokojený a pyšný. Za svou odpověď sklidil Jakub Kraus potlesk celého sálu. „Není to nic hmotného, ale chtěl bych motivovat spoustu lidí, aby na sobě pracovali, aby byli každý den a lepší a lepší, aby vystoupili ze svých komfortních zón a aby šli za svými sny." Na to moderátorka Jitka Asterová dodala: „Krásně řečeno, mně spadla brada."

Po vítězství se Muž roku 2015 stane tak trochu celebritou, ale právě na pozornost, která se k němu upne, se bude soustředit. „Bude to znamenat, že spousta lidí mě bude sledovat a to byl tak trochu můj záměr, protože rád bych dobře působil na spoustu lidí, motivoval je, inspiroval je, aby na sobě pracovali a v životě se posouvali stále dál a dál," uvedl Jakub Kraus.

Podle něj je účast v soutěži neuvěřitelná příležitost a neuvěřitelná zkušenost. „Jsem přesvědčen, že nejen pro mě, ale i pro zbývajících jedenáct kluků to bude zážitek, na který si budou pamatovat a v dobrém vzpomínat do konce svých životů," doplnil vítěz.

Po vyhlášení jej ihned zavalili novináři, televizní kamery, fotografovali se s ním ostatní vítězové, ale třeba i Česká Miss. On se však stihl věnovat také své přítelkyni, které mu též přišla na jeviště blahopřát.