Vstupné na akci bylo dobrovolné. V rámci festivalu organizátoři uspořádali veřejnou sbírka za účelem podpory provozu střediska Milíčův dům. „Přesnou částku zatím ještě neznáme, ale navečer se Masarykovy sady pěkně zaplnily diváky a celou akci bych zhodnotila jako vydařenou,“ řekla nám organizátorka Žaneta Csaszárová. Jak velký byl výtěžek, budeme čtenáře ještě informovat.


Na festivalu si mladí lidé mohli přijít na své. Připraveno bylo totiž hned několik zajímavých míst, kam se dalo „zabrousit“. Již od 14 hodin to na pódiu rozjely rockové kapely. Představily se jak hudební formace z Náchodska, tak i kapely z Prahy nebo z Mladé Boleslavi. O kousek dál měli návštěvníci možnost posedět v čajovně, ve které kromě nabídky čajů poslouchali i etnickou muziku. Kdo chtěl tančit, navštívil scénu s elektronickou hudbou. Organizátoři nezapomněli ani na děti. Přilákaly je artedílna, soutěže a hry. Zúčastnily se turnaje ve stolním fotbalu, výtvarné a rukodělné dílny a dalších akcí.
„Pořádat takovouto akci v Masarykových sadech se mi zdá opravdu jako dobrý nápad. Krásné a rozhlehlé prostředí plné zeleně je pro festival jako stvořené a navíc jsme všichni byli díky stromům během horkého dne ve stínu. Ideální prostředí,“ pochvaluje si návštěvnice festivalu, Jaroměřačka Jitka Prouzová.