Někteří finalisté předváděli taneční kreace či vyrýsované svalstvo, to Jakub Černý imitoval kreace hvězd popové hudby, třeba pohyby proslulého Michaela Jacksona. Dalším, který publikum hodně rozesmál, byl  Tomáš Barthell, který jen vtipně znaky tlumočil komentář zápasu v ledním hokeji mezi Čechy a Slováky.

Ondřej Petrák si zase připravil scénku jakoby z akcí prodejců, kteří psychickým nátlakem nutí lidem všemožné nepotřebné věci. O tom režisérka Sylva Dymáková, která byla též v porotě, natočila snímek Šmejdi.

Na pódium vytáhl malého pašíka

Petrák pochválil hojnou účast. „Nevím, jestli je to tím, že David (David Novotný, pořadatel soutěže, pozn. red.) slíbil klobásu každému z vás za účast, nebo že si chcete odnést něco docela výjimečného," narážel na triky prodejců Petrák. Na konec vystoupení měl překvapení. „Víte, co vám dám? Pojď, ty svině," řekl a vytáhl ze zákulisí na jeviště živého malého čuníka.

Publikum se také smálo, když se objevil jeden z finalistů Lukáš Částka v přestrojení za populárního filmového komika Borata.  Nezapomenutelné Boratovy plavky a zjev nenechaly chladným snad nikoho v sále.

„To je asi její poslední návštěva v Česku," prohlásila při tomto vystoupení moderátorka Eva Decastelo směrem k osmdesátileté zástupkyni a dvojnici britské panovnice Mary Reynolds, která přijela do České republiky na finálový večer.

Královna dvojnice program pozorně sledovala. Opravdu zvídavě nakukovala  z balkonu, kde musela mít podle protokolu čestné místo oddělené od ostatních hostů, když finalista Lukáš Dacík předváděl zpěv a tanec v tradičním moravském kroji.

Před tím, než přišla na řadu promenáda ve spodním prádle, moderátorka Decastelo uvedla, že dámy si přijdou opravdu na své. „…pánové se mohou dívat do novin nebo na podlahu, mohou si prohlížet  krásné parkety tady," řekla Decastelo s tím, že nervózní pohledy řady mužů v sále při této disciplíně jsou už každoroční tradicí.

Když se chopil mikrofonu náchodský starosta Jan Birke, žertoval: „Nevím, kolik mám času, tak si to chci užít." Uvedl, že se opět čeká, že řekne něco vtipného, ale že ho nic nenapadlo ještě ani ve chvíli, když kráčel na pódium. „Ale já to nějak vymyslím. Už dvanáct let mě David Novotný přemlouvá, abych se přihlásil na soutěž Muž roku," řekl Birke a obecenstvo se rozesmálo. „Paní, čemu se smějete," obrátil se Birke do hlediště a dodal: „Jsem soudný. Čas od času se podívám do zrcadla a musím říci, že na to nemám. Každý rok mi naroste další brada, mám jich už dvanáct. Už i David Novotný je soudný, protože letos mi to nenabídl."

Mužem roku se stal Antonín Beránek z Brna.