Swing sextet a Marta Marinová

Pokud se rádi zaposloucháte do jazzových tónů a k tomu si dáte i něco dobrého, pak můžete zavítat do zámeckého hotelu U Rajských v Náchodě, kde od 19 hodin zahraje náchodský Swing sextet a jako host vystoupí Marta Marinová, herečka, jazzová zpěvačka a skladatelka.

Za tajemstvím Turínského plátna

Klášter v Broumově, pátek 26. července: Vzhůru za nočním dobrodružstvím! Při tajemných hraných prohlídkách, které se uskuteční od 20,00 a 21,30 hodin, se bude hledat vzácné Turínské plátno a objevovat jeho tajemství. Potkáte také řadu historických postav.

Festival Za poklady Broumovska

Vižňov, sobota 27. července: Pátý koncert hudebního festivalu Za poklady Broumovska představí v kostele sv. Anny od 18 hodin Stamicovo kvarteto. Obsazení smyčcového kvarteta tentokrát doplní violoncello Petra Nouzovského a violistka Kristina Fialová, aby ukázali posluchačům jak mohutně, téměř orchestrálně dokáže znít soubor šesti smyčcových nástrojů v případě, že skladatel skvěle ovládá instrumentaci. Výtěžek z dobrovolného vstupného putuje na pomoc skupině broumovských kostelů.