Přehlídku připravili studenti školy, kteří nadchli řadu hudebních fanoušků a pomohli tak dobré věci. Vtěžek totiž putuje do stacionáře Cesta. „Studenti tento festival, který byl pro ně takovou závěrečnou praktickou seminární prací, připravili sami v rámci semináře projektového řízení,“ řekla nám Hana Vrátilová, vedoucí semináře a garant koncertu. Festival byl zahájen pátečním vystoupením šansonového seskupení 6 NaChodníku a kapely Wersus.

Tento koncert byl určen studentům gymnázia a starším dětem ze stacionáře. „Jsme velice rádi, že se na koncertu mohli setkat naši studenti s lidmi ze stacionáře a poznali tak, že i tito lidé jsou schopni žít a nemusíme se jich bát. Naopak děti ze stacionáře mají pocit, že zapadly do společnosti,“ myslí si Vrátilová. Festival dále pokračoval vystoupením pěti dalších hudebních skupin a na své si přišel opravdu každý. Úspěch vyvolal sobotní dopolední program určený malým dětem ze stacionáře, který připravili studenti a ohlas se dostavil ze stran dětí i rodičů.

„Během dopoledne probíhala muzikoterapie s dětmi, kde jsme hráli nejrůznější hudební hry a podobně,“ říká Věra Štěpová tisková mluvčí festivalu. Ohlas byl podle garantky koncertu Vrátilové opravdu velký. „Budeme se proto snaži se stacionářem i nadále spolupracovat,“ uvedla s nadšením Vrátilová. V sobotu večer přišel poslední sada pěti koncertů, kde se podařilo vytvořit neskutečně přátelskou a pohodovou atmosféru.

„Z festivalu jsem skutečně nadšena. Tohle jsem fakt nečekala. Sešla se tu spousta známých i neznámých kapel a bylo to prostě úžasné,“ pochvaluje si návštěvnice festivalu Martina Tomanová. Nutné je taky podotknout, že všechny hudební skupiny hrály bez nároku na honorář a gymnázium propůjčilo prostory k průběhu festivalu zcela zdarma.