Známý televizní moderátor Voříšek si ze starosty i trochu utahoval. Do Náchoda na finále soutěže totiž přijela celá řada celebrit, hostů a večer se všichni chtěli pořádně bavit. „Dnes zboříme divadlo," vyzval hned v úvodu večera Karel Voříšek. Pak se však podíval do hlediště na starostu Birke a dodal: „Na to se pan starosta moc netváří."

Jan Birke během včera přivítal všechny v sále městského divadla, který označil za jeden z nejkrásnějších v republice. A také poděkoval za to, že Náchod se na tu chvíli, kdy se zde finále soutěže koná, může stát středem republiky, protože se k němu upne pozornost mnoha médií a tisíců zvědavců.

Hosty pobavil starosta tím, když vyprávěl, jak se před příchodem na pódium nasazuje úsměv „třiatřicítka", tedy mírný, příjemný úsměv s trochu vyceněnými zuby. „To fixuju do zpráv, to je dobrý," okomentoval to Voříšek.

Birke také ocenil výkon moderátorů a požádal o potlesk jen pro ně. Jitka Asterová jej pak nechtěla pustit z jeviště a požádala ho, aby spolu uvedli další disciplínu. „Ty jak máš po boku chlapa, tak zapomínáš na ty předcházející. Promiňte, starosto, nic osobního," ozval se v žertu Voříšek. Pak však oba džentlmeni vzali Asterovou mezi sebe a prošli se po mole, aby uvedli další disciplínu. Přitom jak Voříšek, tak i Birke bavili publikum různými obličeji a kreacemi a parodovali soutěžící.

Oba moderátoři starostovi také popřáli pevné zdraví a poděkovali „tam nahoru", že je po zdravotních komplikacích v pořádku.
Mužem roku 2015 se nakonec stal finalista s číslem dvě Jakub Kraus z Liberce, který žije v Praze.