„Dlabání, vyřezávání a zdobení dýní je především svátkem a zábavou nás všech, kteří milují toto podzimní období a jeho barvy,“ říká autorka tohoto projektu Eva Novotná. Broumovské náměstí zaplavily metráky dýní, které sem byly přivezeny z polí u Bolehoště. Celkem to bylo asi 170 kusů, z nichž zbyly pouhé tři.

Čas svátku Halloween je také typický pro strašidlené masky. Mnozí Broumováci se převlékli za duchy, čarodějnice, ježibaby, netopýry, pavouky a různá hrůzná strašidla, která nahánějí někdy strach, ale vlastně jsou velmi roztomilá…

V pátečním hravém odpoledni a podvečeru zaznamenali pořadatelé opět rekordní účast jak dlabačů, tak masek. Možná i díky báječnému počasí se organizátorům přihlásilo ke stovce účastníků – především dětí. Většina z nich přišla s dospělým doprovodem a tak na náměstí bylo lidí ještě mnohem více. „Celkem se zúčastnilo přes 220 Broumováků. Počasí také nezklamalo, bylo nádherně, a to vše přispělo k báječné náladě a průběhu letošního Svátku dýní,“ pochvalovala si Eva Novotná vydařenou akci, na jejímž organizování se společně s E.D.A agenturou Broumov spolupodílelo i broumovské Infocentrum a místní organizace Českého svazu žen.

Pro děti byl letos poprvé připraven také doprovodný program ve druhé polovině náměstí. Mohly si zkusit lovit rybky, házet balónky do terče nebo vyzkoušet přesnou mušku při trefování obručí na cíl. O občerstvení všech účastníku se staraly ženy z broumovského Svazu žen, které prodávaly sladké výtvory z vlastní dílny.

Soutěžilo se nejen ve dlabání dýní a také o nejkrásnější nebo spíše nejstrašidelnější masku. Jak „dlabači“, tak i „masky“ byly při hodnocení rozděleny dle věku do kategorií. Porota hodnotila jak provedení, tak i originalitu masek a dýňových výtvorů.

„Vzhledem k tomu, že letošní dlabání bylo věnováno projektu Broumov - Město stromů 2010 – 2011, porota kladně hodnotila i motivy související se stromy. Po celou dobu dýňového zápolení byla ve výloze obchodu EDA vystavena trofej pro Město stromů,“ doplnila koordinátorka projektu Broumov – Město stromů Jana Durdincová.