Bude se konat od 13. do 19. září. V časech ekonomicky či politicky temných, při zrodu naděje i ve chvílích velkých rozhodnutí, vždy nám pomáhal humor. Festival komedie proto nemůže přerušit svou tradici. „Současná situace je pro nás velkou výzvou. Sledujeme aktuální dění a věříme, že bude na podzim situace natolik stabilní, že se s našimi diváky v novoměstském kině setkáme tváří v tvář,“ říká ředitel festivalu Zdeněk Krákora.

Mezi letošními nominovanými filmy jsou Vlastníci, Poslední aristokratka, Příliš osobní známost nebo Případ mrtvého nebožtíka. Soutěžní snímky bude hodnotit porota ve složení: režisér a scenárista Zdeněk Zelenka, filmová kritička Věra Míšková, prezident herecké asociace a režisér Ondřej Kepka, malíř a grafik Vladimír Suchánek, herečka a dabérka Kamila Špráchalová, hudební skladatel a producent Daniel Barták, herečka Zuska Velichová a ekonom a filmový nadšenec Jiří Kunte.

close Festival české filmové komedie letos bude! info Zdroj: archiv festivalu zoom_in

„Musíme si uvědomit, že to je jeden z nejstarších filmových festivalů vůbec. Že zde soutěžily filmy jako Adéla ještě nevečeřela, Básníci od Dušana Kleina a další filmy dnešních režisérských legend. Každý rok na festivalu vidím ty nejlepší české komedie, hodnotím herecké výkony, scénář, režii, hudbu a tak dále. Dokážeme se u toho s ostatními porotci pohádat, dokážeme spolu nesouhlasit, ale jde nám o jedno – aby cenu získal dobrý český film,“ vysvětluje Ondřej Kepka.
Moderátorem letošního ročníku bude tradičně Michal Jančařík.

„Přípravy festivalu jsou v plném proudu. I tak ale zatím nemůžeme, s ohledem na aktuální situaci, více informací prozradit,“ dodal Zdeněk Krákora.