V sobotu 16. července se v 18:00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují představí světově uznávaný rusko-izraelský klavírista Boris Giltburg. Na svůj loňský debut naváže v posluchačsky náročném programu.

„Návrat klavíristy Borise Giltburga znamená především to, že festival Za poklady Broumovska získal pravý mezinárodní rozměr a jeho atmosféra je přitažlivá i pro vytížené zahraniční hvězdy,“ zve na jedinečný festivalový zážitek ředitelka festivalu Tereza Kramplová. Světově ceněný a uznávaný pianista vystupující vpravdě po celém světě vybral pro festivalové vystoupení slavnou Lisztovu Sonátu h moll i Silotiho úpravu Bachova Preludia h moll.

Mimořádné pak bude uvedení Giltburgovy vlastní úpravy Šostakovičova smyčcového kvartetu F dur, která zazní v české premiéře a bude kontrastem k Lisztově slavné kompozici. Zvolený repertoár je dokladem posluchačské vyspělosti místního publika, které již roky přijímá i náročnější program. Na koncert přijímá festival VIP rezervace á 290,- Kč do předních řad, které je možné zarezervovat na emailu tereza.kramplova@zapoklady.cz. Ostatní vstupné dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům.