Proč ses přihlásila do soutěže Talentmania?
Dostala jsem nabídku přímo od TV Nova. Našli si mě na internetu, viděli videa, jak Keysi tančí. Nemusela jsem ani na předkonkurz, šla jsem přímo do divadla.

Jak ses vlastně dostala k tanci se psem?
Od sedmi let jsem hrozně chtěla pejska, ale rodiče mi ho nechtěli dovolit. Nakonec se mi sen splnil a dostala jsem labradorku, která bohužel vloni umřela, protože jí bylo už jedenáct let. Odmalička jsem si s ní hrála a vymýšlela nové prvky jako otočky a podobně. Až později jsem zjistila, že tanec se psem je přímo sportovní disciplína. Když rodiče viděli, že pes není jen chvilkový rozmar, dovolili mi i border kolii Keysi.

To ale není tvůj jediný pes…
Mám ještě čtyřletou Britney, kterou jsem si vzala od lidí, kteří ji týrali. Původně jsem si ji nechtěla nechat, ale tak jsme si na sebe zvykli, že jsem ji nedokázala dát pryč. Je na mě velmi upnutá, ostatním lidem moc neveří. Potom mám tříletou Chipsy a desítiměsíční fenku Jerry, která bude určitě taky moc dobrá v tanci. Přestože na rozdíl od klidné Keysi je pěkně divoká.

Jaké tituly jsi s Keysi vyhrála?
Všechno vyhrála Keysi, ne já. Keysi je sedminásobná mistrině republiky, mistrině Evropy a letos v Anglii vyhrála nejprestižnější soutěž na světě pořádané na výstavě Crufts. Keysi byla první neanglický pejsek, který to dokázal.

Jak se pes naučí tančit?
Důležitá je motivace. Prvky se pes naučí už celkem snadno. Já je motivuji na hru nebo na pamlsky. Keysi to ale hrozně baví, žádné pamlsky ani nechce. Je výjimečná hlavně tím, že všechno zvládá jen na povely, nemusím jí ani pokynout rukou. Díky tomu to pak vypadá, že Keysi tančí úplně sama.

Jak často trénujete?
Trénuji všechny čtyři psy, dohromady dvě hodiny každý den.

Co děláš ve svém osobním životě? Zbývá ti nějaký volný čas?
Dálkově studuji pátým rokem zájmové chovy v Praze. Přemýšlela jsem i o veterině, ale nemohla bych se dívat na zvířata jak trpí nebo dokonce umírají. Veškerý čas věnuji psům, takže na nic jiného čas nezbývá.

Plánuješ štěňátka Keysi?
Bohužel Keysi má předkus, takže by nemohla mít papírová štěňata. Proto jsem ji nechala vykastrovat.

Zpět k Talentmanii. Semifinále bylo Keysino první vystoupení před takovým davem?
Ano, a bylo to velice stresující. Myslím si, že průměrný pes by to nezvládl. Hned na začátku vystoupení pustili kouř, kterého se Keysi hodně lekla. Navíc tu bylo spoustu fanoušků, kteří se vzájemně překřikovali. Ale Keysi to všechno zvládla.

Keysi je ve finále, jak dlouho trénujete novou sestavu?
Moc dlouho ne. Keysi měla bohužel zdravotní problémy, protože sežrala dvacet párků i s obalem, takže jsme začali trénovat na poslední chvíli.

(Markéta Volfová)