„Dlouho jsem přemýšlela, jak celou akci pojmout. Mnozí jste se ptali, o co vlastně jde. Na jaké nemravnosti či na jak moc šokující erotiku máte být připraveni? Zvažovala jsem tedy, co nabídnout. Hlavou se mi kromě hejna zapůjčených krejčovských panen honily i divočejší myšlenky. Jestli například nepůjčit od ochotných majitelek místo panen jejich sexuální pomůcky a i se jmenovkami místních dárkyň je zde vystavit. Velké, menší, s různými výstupky, programy, v barvách těla nebo třeba i v 50 odstínech šedi,“ přivítala žertem v duchu lechtivé náplně své knihy několik desítek návštěvníků od dětského po důchodcovský věk autorka.

Večer zpestřovala v několika hudebních vstupech salsa kapela Caribe, sensuální akrobacii v zavěšeném kruhu předvedla Kateřina Justová, jejíž křehkost a ženskost vyvažovali do genderové rovnováhy siláci z klubu broumovského armwrestlingu – to vše v kulise vystavených fotografií a pozdější fotoprojekcí ilustrátorky Vesny Walden, která novou knihu proložila vizuální dílem.


„Když jsem dostala tuhle nabídku, jako první mě upoutalo charismatické spojení slov Periferie něhy… Uvědomila jsem si, že slovo periferie vyjadřuje a spojuje všechna moje životní i umělecká osudová témata. Vyjadřuje okraj – něco, co je stranou, na straně, opomenuté, nenápadné a také někdy přehlížené a vysmívané. A něco, co je na hraně. Na hraně přijetí, na hraně společenského přijetí, na hraně času nebo na hraně krásy,“  přiznala, že ráda  fotografuje chátrající a zapomenuté domy. „Ke knížce Periferie něhy jsem tvořila ráda a ráda doplnila Evy odvážné a vážné a přitom vtipné povídky o lidských vztazích, lásce a sexualitě, doplnila jsem je svým viděním lidské i ženské svobody, něhy a touhy.“

Kniha je v regionu dostupná například v Knihkupectví Horová Náchod, v informačním centru Broumov a Police nad Metují či v Městské knihovně Broumov.