Díky této podpoře je zdarma vstupné nejen na festival jako takový, ale volný vstup se vztahuje i na veškeré doprovodné aktivity pro děti.

FestNeFest bude zahájen ve 14:00 v Masarykových sadech programem pro děti, jehož součástí bude jízda na ponících, skákací hrady, airbrush tatto, malování na obličej, slackline a trampolína. Pro nejmenší zde bude připravena dobrodružná Poťouchlíkova cesta, kde budou děti plnit úkoly za sladké odměny. V 15:00 na pódiu začne pořad plný písniček a soutěží.

V 17.30 vystoupí Cat ska, což je svěží ska – punk ze Rtyně v Podkrkonoší, v 19:00 následuje energická skupina Band-a-ska, jenž kombinuje off beatový rytmus SKA muziky s prvky popu, jazzu a funky. Kapela Kohout plaší smrt vnese ve 20:30 do večera trochu punku. Na pódiu v 21:45 vystřídá big band kapela Něco chybí z Nového Bydžova; styl skupiny by se dal klasifikovat jako alternativní pop/rock s prvky reggae a ska. Ve 20:30 předvedou své hudební umění moderátoři celé akce Jirka a Marek Barešovi s kapelou Maniac charakteristickou především energií, která posluchače nenechá rozhodně v klidu.