V minulosti zde totiž na takovéto slavnostní příležitosti nebylo vhodné místo. V září zde však byl otevřen nový obecní úřad se zasedací místností, která bude mimo jiné sloužit také zamilovaným párům ke zpečetění jejich lásky.

Jsou potěšeni

Jako první, pokud se nepočítá nedávný obřad zlaté svatby, okusili v sobotu zmíněné prostory milenci Jarmila Frimlová z Velkých Petrovic a Tomáš Plocek z Meziměstí. Ti navíc jako první pár obdrželi prý od obce drobný dárek.


„Jsme určitě potěšeni, že jsme první svatbou, která se na Petrovicích udála. Původně jsme měli naplánovaný obřad v Polici nad Metují. Když už ale bylo jasné, že rekonstrukce petrovického úřadu bude dokončena před naším svatebním termínem, neváhali jsme a zamluvili jsme si to tady,“ uvedl ženich Tomáš Plocek, jež si prostory nového úřadu velmi pochvaloval.


Zcela první svatební obřad v obci byl velkou premiérou také pro místostarostu Jiřího Vaisara, jenž se oddávání ujal.


„Jelikož jsem tutu činnost prováděl úplně poprvé, byl jsem trochu nervozní. Vcelku to ale dopadlo dobře. Domnívám se, že je skvělé, že díky novému prostornému úřadu máme konečně možnost oddávat. Obec se tím určitě zviditelní,“ myslí si místostarosta.


Podle slov starosty Vladislava Frimla však zatím žádné další oficiální termíny svateb na jejich úřadě zarezervovány nejsou. Zamilovaní se spíš jen o všem nezávazně informují.


„Prostory, v nichž svatba proběhla, jsou vedeny jako zasedací místnost. Používány budou kromě svateb také k dalším slavnostním příležitostem, jako je například vítání občánků,“ prozradil starosta Velkých Petrovic Vladislav Friml.