Zpívající multiinstrumentalistka vystudovala konzervatoř v oboru skladby. Začínala s převážně bluesově zabarveným repertoárem na ulici. Poté ji v roce 1993 objevila kolegyně Zuzana Navarová, která ji pozvala na koncert skupiny Nerez do pražské Lucerny a byla její patronkou v počátcích kariéry.

Inspiraci pro svou tvorbu nachází ve folklóru i městských odrhovačkách. Na svém kontě má už sedm řadových alb, pohádku pro děti o Mourince a Lojzíkovi, knižní publikace Čáp nejni kondor a několik divadelních scénářů.

Za album … při mně stůj (2003) získala tři výroční ceny Akademie populární hudby a její desky včetně titulu V hoře (2005) se bez velké reklamy dostaly na přední místa prodejních žebříčků.

V roce 2012 vychází na CD a DVD záznam koncertu v pražské Malostranské besedě Ocelový město. Za toto album byla Radůza nominována na cenu Zlatý anděl v kategorii Folk a country.

V Náchodě zazpívá starší songy i novinky z alba Gaia, které vydala letos v březnu. Doprovodí ji kapela ve složení Josef Štěpánek (kytara, steel kytara), Jan Cidlinský (baskytara, kontrabas, housle) a David Landštof (bicí).