„P.S. ONLINE je manifestem partnerství, pomoci a přátelství, při kterém se potkají amatéři s profesionály, aby společně rozezněli a roztančili prostory úchvatného kláštera a pomohli dobré věci,“ říká k chystanému programu dramaturg David Ostružár. Diváci si vychutnají multižánrovou hudební nálož v podání Police Symphony Orchestra a jejich hostů v čele s Ivo Kahánkem, který patří mezi nejlepší současné české pianisty.

Cílem benefičního koncertu P.S. ONLINE je připomenout důležitost partnerství a vzájemné pomoci, podpořit kulturní dění v Polici nad Metují, Broumově a okolí.

Galerie U Mistra s palmou: Načesat hřebeny.
Slepičky se v galerii kochaly uměleckými díly

Podle zakladatelky Police Symphony Orchestra Petry Soukupové se za velmi krátký čas do příprav zapojily desítky lidí: „Jsem nadšená, s jakým nasazením se do benefice zapojilo tolik lidí, jak funguje celý PSO tým. Neuvěřitelné.“

Společně s koncertem Police Symphony Orchestra se zároveň spustí online sbírku a vybrané peníze rozdělí na dvě poloviny. Část věnují na činnost Agentury pro rozvoj Broumovska, která musela být v souvislosti s pandemií Covid-19 pozastavena. Druhá půlka výtěžku půjde na činnost PSO - hlavně lidem, kteří se na fungování orchestru podílí a bohužel vinou současné situace přišli o možnost pracovat ve světě kultury.

Ve společnosti mladých hudebníků se dále představí známá muzikálová herečka a zpěvačka Vendula Příhodová. Pěveckých partů se chopí také Jan Sklenář a Hana Hána, smíšený pěvecký sbor Kácov z Nového Města nad Metují pod vedením Jiřího Skopala. Své taneční umění předvedou Anita Príbojská a tanečnice ZUŠ Náchod, dále Jiří Gross a Michaela Haladová, dirigentskou taktovkou vše spolehlivě zkrotí Joel Hána a Věra Vlčková.

Miloš Dvořáček na své chajdě v Osadě vycházejícího slunce.
Kytarista Miloš Dvořáček: Husí brk, kalamář a pergamen jsem vyměnil za internet

Jiří Řezník