“Stát se generálním partnerem tohoto jedinečného konceptu je pro nás poctou,“ říká za Správu železnic Denisa Mašková.

"Nejen, že se turné v jednotlivých městech odehraje v nádražních budovách, které jsou krásné, a tím nás tedy reprezentují, ale celková myšlenka turné a její přesah – pomoci výtěžkem dětské onkologii, mluví sama za sebe. Doufáme, že se turné zúčastní co největší počet návštěvníků a ve všech městech bude panovat jedinečná atmosféra,“ dodala Mašková.  

Dvojitá porce muziky

Koncerty budou vždy dva – od 15 a od 18 hodin. Náhodní i cíleně příchozí diváci dostanou pořádnou porci současné moderní hudby pod taktovkou Joela Hány. Zpívat budou cellistka Karolína Soukupová a herec Jan Sklenář.

„Turné po nádražích symbolicky navazuje na loňské pouliční hraní orchestru, kdy jsme odehráli 14 koncertů na nejrůznějších místech, včetně pražského nádraží,“ vysvětluje zakladatelka orchestru Petra Soukupová a dodává: „Letos se budeme zastavovat pouze v nádražních budovách, kam přivezeme různé hudební žánry. Opravdu se moc těšíme, že díky Správě železnic budeme moci společně strávit konec prázdnin a ještě pomůžeme dobré věci.“

Pátek 28. srpna muzikanti stráví v Hradci Králové, odkud bude jejich neveřejný koncert přenášet živě Český rozhlas Radiožurnál v rámci letní série Koncerty pro jiné myšlenky. 

Pro dobrou věc

Police Symphony Orchestra vybrané dobrovolné vstupné věnuje projektu Plešouni, který pomáhá novým pacientům na dětské onkologii získat odvahu pro boj s těžkou diagnózou a připravuje je na průběh léčby. (fri) Foto: archiv orchestru