Vzhledem k tomu, že náchodský region je jako součást Kladského pomezí turisticky velmi zajímavou a atraktivní destinací, vydávají jednotlivá města a obce řadu propagačních materiálů, kterými chtějí do oblasti přilákat návštěvníky nejen z České republiky, ale také ze zahraničí.


A k tomu právě slouží Regiontour v Brně. „Budeme v jednom z veletržních pavilonů součástí velké krajské expozici s vlastním prostorem. Kladské pomezí bude mít celkem dvanáct pultů – infocenter,“ řekla nám Marcela Štěpánková, výkonná ředitelka Svazu cestovního ruchu Branka, který účast na veletrhu zajišťuje. Do Brna se tak vypravili zástupci města Náchoda, Jaroměře, Nového Města nad Metují, Červeného Kostelce, Broumova, Hronova, Police nad Metují, České Skalice, Teplic nad Metují, obce Velichovky, Adršpach a mikroregionu Jestřebí hory. Stejně jako v minulých letech se nezúčastí město Meziměstí. Expozici Kladského pomezí doplní náchodský pivovar Primátor.


Jednotliví účastníci nabídnou návštěvníkům veletrhu zejména zbrusu nové propagační materiály. K dispozici bude také nový katalog ubytování pro letošní rok a součástí našeho pobytu bude rovněž anketa pro návštěvníky,“ dodala Štěpánková. Zástupci Kladského pomezí budou oděni jednotněv černém s červenorůžovými šátky. Veletrh trvá do této neděle.