Letošní ročník Grand Festivalu smíchu, který do Pardubic opět přiveze nejlepší komedie z celé republiky, se už kvapem blíží. Festivalová porota i diváci spatří v týdnu od 18. do 25. února sedm soutěžních inscenací, z nichž jedna se stane Komedií roku.

Kromě bohatého soutěžního a nesoutěžního programu na návštěvníky čeká řada zajímavých novinek.

„Jednou z nich bude festiválek anekdot Fórfest. Je určený nejširšímu publiku, tedy i takovému, které běžně divadlo nenavštěvuje,“ sdělil mluvčí Východočeského divadla (VČD) Radek Smetana. „Fórfest je soutěžní festival vtipů, anekdot a fórů, jehož se může zúčastnit každý, kdo zná dobrý vtip či anekdotu a chce se o ní podělit,“ řekl Radek Smetana.

Své příspěvky mohou zájemci posílat do 31. ledna na adresu: Východočeské divadlo, U Divadla 50, 531 62 Pardubice – s označením Fórfest na obálce. „Na webu divadla www.vcd.cz je odkaz s formulářem, z něhož můžete svůj soutěžní vtip rovněž zaslat. Sběrné boxy na vtipy budou umístěny i ve vybraných pohostinských zařízeních,“ upřesnil mluvčí VČD a dodal, že každý by měl připojit i svůj kontakt, protože nejlepší vtipy budou oceněny. „Čtrnáct z nich bude prezentováno při jednotlivých soutěžních představeních na Grand Festivalu smíchu. Každý den si návštěvníci divadla vyslechnou dva finálové vtipy a hlasováním rozhodnou o tom vítězném,“ poznamenal Radek Smetana.

„Finálové vtipy budou zveřejněny už 2. února na Pardubickém divadelním plese, který se tentokrát ponese v duchu humoru a dobré nálady,“ informoval náš Deník mluvčí pardubického stánku Thálie.