Podařilo se totiž i s podporou města získat jeden z dosud vyrobených exemplářů unikátních výukových setů Včelí rojení. „Úhledná krabice obsahuje metodický návod a velký soubor materiálů umožňujících výcvik artikulačních a grafomotorických schopností dětí. Další součástí jsou včelí loutky spolu se scénářem pro hraní loutkové pohádky, dvě deskové hry na principu člověče nezlob se, avšak na včelí motivy. Obsahuje včelí omalovánky a také mezistěny ze včelího vosku spolu s vykrajovátky a knoty, což umožní seznámit děti s vlastnostmi vosku a pokusit se třeba také o stáčení svíček v pracovní výchově,“ řekl nám předseda jaroměřských včelařů Václav Jirka. Součástí je i DVD s hranou pohádkou Medunka a Brunďa, která hravou formou přibližuje dětem dění v úlu a funkce včel v přírodě.


Zdejší včelaři mohou tedy školám nabídnout pod vlastním vedením zkušeného včelaře a ve spolupráci s vyučujícím povídání v rámci hned několika typů výuky.


„Do třídy mohou vzít i opravdový úl bez včel a představení dále rozšířit i pro větší děti prvních stupňů základní školy již o odbornější části tohoto přírodního oboru, na němž lze demonstrovat i různé vztahy a dělbu práce ve společnosti,“ uvedl Jirka.


V souvislosti s letošními oslavami 140. výročí včelařských spolků na Jaroměřsku chystají včelaři v závěru školního roku také výtvarnou soutěž pro školní děti.