Během finále této soutěže minulý pátek totiž populární a krásná televizní moderátorka Sandra Parmová polila jednoho z finalistů Marka Klimeše, kterého předtím nominovala, přímo na jevišti náchodského městského divadla. Stalo se to v rámci volné disciplíny, kterou si měl každý finalista vymyslet a připravit s nějakou z celebrit.

Na jeviště tak přinesli bazén, následně kýbl vody a ten Sandra Parmová chrstla na „nebohého" mladíka. Pořádně se zatřásl. A ledovou výzvu poslal finalista č. 2 dál – na Davida Novotného, loňského vítěze Antonína Beránka a na letošního vítěze Muže roku 2014, kterým se nakonec stal Tomáš Dumbrovský z Brna.

David Novotný se ledovou vodou polít nenechá. „Myslím, že není vhodné se polévat vodou, určitě bych byl nemocný. Je lepší podpořit něco, co má smysl. Pomáhám opravdu už řadu let, kde je potřeba a budu se snažit i nadále. Proto jsem rovných sto dolarů poslal na nadaci, kam se mají dané příspěvky posílat na boj proti amyotroficke laterální skleróze," reagoval Novotný a následně vyřkl jména tří dalších. Jaké překvapení, byl mezi nimi i náchodský starosta.

„Já jsem věnoval peníze na potřebnou věc, ale může jich být třeba i více, a proto na Ice Bucket Challenge nominuji nyní – Jana Birke, mého nejoblíbenějšího starostu, Michaelu Noskovou, dobrou zpěvačku a Kateřinu Peclovou, zpěvačku z Brna. Už se na to velmi těším zda přijmou výzvu," uvedl David Novotný.
Zpěvačka Nosková zareagovala prakticky hned. Na videu, které už se objevilo na internetu, děkuje Novotnému za výzvu a sděluje, že nyní trénuje hlavní roli v muzikálu Ledová královna. Splnění výzvy proto bylo opravdu mrazivé, a to v mrazírnách. „Peníze už jsem zaplatila, abych nedělala jenom něco tak zbytečně. Je tady asi minus osmnáct stupňů a jdeme na to," uvedla Nosková a vzápětí ji zaměstnanci mrazíren zalili ledovou tříští.

A co Jan Birke? „Tak já taky a těch 100 dolarů k tomu…," napsal na svém facebookovém profilu Birke, který se ledové vody nebojí. Už dříve totiž vlezl uprostřed mrazu a zimy s otužilci do řeky Metuje a zaplaval si v ní. A to nejen jednou.