Klub též úzce spolupracuje s vedením města a minimálně dvakrát do roka je pro členy uspořádán celodenní výlet – řekla k činnosti předsedkyně klubu Helena Pivoňková.

Tentokráte si na třetí říjnovou středu pozvali studenty z hronovské Hotelové školy, aby jim představili tajemství míchaných nápojů.
Mezi seniory přijeli již velmi zkušení studenti 3. a 4. ročníku oboru Hotelnictví a turismus Pavlína Kobrová, Lenka Pohlová a Miroslav Klapka. Všichni tito žáci jsou členy školního reprezentačního družstva a zkušenými soutěžními matadory, kteří mají doma uschovanou nejednu medaili za úspěchy v barmanských soutěžích z celé republiky.

Program byl složen z názorných ukázek přípravy nealkoholických a alkoholických koktejlů, z výkladu o historii i současných trendech v barmanském umění – které seniorům komentoval odborný učitel Petr Kozák.

Na pestrobarevné hotové drinky byla radost se podívat, ale ještě důležitější bylo ochutnávání! Každý z přítomných měl možnost vybrat si svůj drink a také si ho vychutnat. Velmi atraktivní částí programu byla ukázka freestylového barmanského vystoupení Miroslava Klapky, který spojil přípravu drinku s žonglováním s barmanským náčiním a sklidil za tento výkon patřičný obdiv. Závěr odpoledne byl věnován barmanské minisoutěži, při které měli možnost vybraní účastníci umíchat si pod dohledem odborníků vlastní nápoj podle své fantazie. Všechny namíchané drinky ohodnotila podle vzhledu a chuti porota a jednoznačně se shodla na vítězi, kterým se stal Miroslav Gennert. Malým dárkem ale bylo odměněno všech šest seniorů, kteří odvážně nastoupili na pódium a pustili se do namíchání svého drinku. Barmanské odpoledne se stalo příjemným setkáním mládí s aktivními polickými seniory a celé se neslo v duchu příjemné pohody. (Jiří Mach)