Přesto, že má kapela na svém kontě  množství ocenění za přínos české hudbě, má její vedoucí osobnost, Robert Křesťan, v poslední době největší radost z dobrého filmu, knížky, koncertu, ale i spolehlivého kamaráda.

Do východních Čech jezdí podle svých slov rád, nejvíc se mu líbí v Náchodě. Stále se udržuje v dobré kondici, a jak sám říká, s léty si musí dávat pozor na ponocování.

„Právě jsme dodělali poslední práce na našem novém CD. Dali jsme ho dohromady ze starých písniček, které jsme většinou nikdy nenatočili. Některé jsou z dob Traperů, jiné z období slavné éry Poutníků. Přizpůsobili jsme je stylu Druhé trávy. CD by mělo vyjít příští měsíc pod názvem Pojďme se napít," řekl Robert Křesťan.

Koncert se líbil i publiku. „Přivedla mne sem hezká muzika a Druhá tráva. Mám rád písničky Roberta Křesťana," řekl děkan pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové Pavel Vacek.

„Dráhu Poutníků a Druhé trávy jsem sledoval od jejich začátku. Líbí se mi styl hraní obou kapel. Co se týče druhé trávy, chodím na její koncerty rád," zhodnotil Pavel Musil z Hradce Králové.

Eva Ženíšková