Londýnská Národní galerie pořádá výstavu století Leonardo da Vinci: malíř milánského dvora. Komentovanou prohlídku mistrovy výstavy se slavnými díly přinesou od 16. do 29. února česká kina. Soutěžte o vstupenky na Leonardo Live, živou filmovou exkurzi po největší kolekci Leonardových děl, která kdy byla k vidění. Nápovědu hledejte na www.aerofilms.cz/leonardo

Vyhrajte s denik.cz vstupenky do kina Vesmír vNáchodě na premiéru dne 16.2. , kdo první zašle správnou odpověď na tři soutěžní otázky zasílejte od na emailovou adresu: soutez@denik.cz, nezapomeňte uvést celé jméno, adresu a telefonický kontakt. Máme pro Vás připraveny 3x2 vstupenky.

Otázka 1: Výstava Leonarda da Vinci v londýnské Národní galerii, zahrnující polovinu dochovaného Leonardova malířského díla, představuje práce, které mistr vytvořil:
a) v Římě
b) ve Florencii
c) v Miláně

Otázka 2: Londýnská výstava mistra Leonarda představuje mezi mistrovými malbami také portrét Cecílie Gallerani, všeobecně známý pod názvem:
a) Dáma s psíčkem
b) Dáma s hranostajem
c) Dívka s perlou

Otázka 3: Geniální, všestranně nadaný a v mnoha oborech působící umělec, vědec a myslitel Leonardo da Vinci (1452-1519) je předním mistrem slohu, který se nazývá
a) renesance
b) baroko
c) klasicismus