Druhá z výstav (obojí do 30. září) je věnována náletům Rudé armády na samém konci druhé světové války a je doplněna o ukázky letadlových motorů. Obě výstavy zapůjčilo pražské Národní technické muzeum.
Abstraktní obrazy představují malířčin vnitřní svět
Do 30. srpna: Na nádvoří v arkádách novoměstského zámku si mohou návštěvníci prohlédnout volně přístupnou prodejní výstavu olejomaleb Blanky Horové, která vystavuje pod přezdívkou Blanch. Abstraktní obrazy představují malířčin vnitřní svět. Jak sama autorka dodává, dýchá z nich klid, pohoda a vyrovnanost.
Hledám dům sokolí aneb O fauně Broumovska
2. srpna v 10 hodin: Broumovsko je domovem mnoha zajímavých druhů živočichů. Při vzdělávacím programu pro veřejnost na téma „Život v přírodě na Broumovsku“, se podrobně seznámíte s nejrychlejším tvorem na zemi - sokolem stěhovavým i největší sovou - výrem velkým. Prozkoumáte i život bukových pralesů a skalních věží. Sraz s lektorem je v 10 hodin v broumovském klášteře na nádvoří u kašny.
Pohádky z Bauerovic zahrádky
3. srpna ve 14.00 a v 15.30 hodin: Pohádka Neposlušná kůzlátka v podání loutkaře Jirky Polehni bude k vidění v areálu bývalého zahradnictví v Josefově. Jistě potěší malé i velké diváky.
Boj o dubenskou bažantnici
4. srpna od 13 do 16 hodin: V dubenské bažantnici nedaleko České Skalice se vrátíte až do roku 1866. Tehdy zde zuřila bitva mezi pruskými a rakouskými vojáky. Zajímá vás vojenská taktika, která se tenkrát používala? Nebo snad máte chuť vyzkoušet si, jak se správně zachází s puškou? Chtěli byste si vyrobit opravdovou funkční patronu? Pomohou vám členové 5. praporu polních myslivců ve svých typických uniformách. Organizátoři doporučují pohodlné volnočasové oblečení a pevnější obuv. Při procházce se na vlastní oči přesvědčíte, že na mnoha zdejších stromech jsou dodnes patrné stopy po tomto konfliktu. Stojí tu rovněž největší pomník obětem prusko-rakouské války na Českoskalicku Spící lev. Doporučuje se rezervace na infocentrum@ceskoskalicko.cz nebo na tel. 773 578 112.