Michal Pavlíček vystoupí v pátek 17. dubna v Hradci Králové a těsně před prázdninami, v pátek 26. června, završí svoji východočeskou misi se Srdečními záležitostmi na letním parketě ve Výravě.


Muž s kytarou

Michal Pavlíček má ve svém archivu jen málo fotografií, na kterých nedrží v ruce kytaru. Právě s ní se objevil na české hudební scéně v polovině sedmdesátých let. A předvedl věci, které tady do té doby uměl jen málokdo. Jeho rockový nástroj umí přecházet z klasiky a poezie do tvrdé muziky, má svůj vlastní styl, který ovlivnil řadu muzikantů především v osmdesátých letech.

Jeho jméno bylo řadu let spojeno především s Pražským výběrem a skupinou Stromboli, napsal hudbu k řadě filmů a divadelních představení a patří také k nejvyhledávanějším autorům hudby k drahým reklamním spotům.

Obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček, autor introvertních rockových opusů, melodicky silných působivých balad, symfonické a scénické hudby přichází s dlouho odkládaným dvojalbem Srdeční záležitosti po pěti letech od vydání svého posledního sólového cédéčka Čombió.

Novinka nabízí zpívané skladby v syrovém rockovém kabátě, ale i řadu typických kytarových instrumentálek mimo jednoznačný žánr. Michal Pavlíček je autorem hudby i několika textů, dalšími autory a hráči jsou Jiří Pokorný, Jan Sahara Hedl a Petr Kolečko. Na tomto projektu, který natočil s Milošem Meierem (bicí ) a Martinem Ivanem (basová kytara), se Michal Pavlíček představuje nejen jako kytarista, ale i jako sólový zpěvák.


S rockovými bardy

Předskokanem na všech Pa vlíčkových koncertech na turné Srdeční záležitosti je kapela Abraxas, která stejně jako Pražský výběr rozčeřila českou hudební scénu 70. let. Také těmto starým bardům v současné době vychází nové album Hlava v oblacích.