Místem konání jedenáctého, závěrečného koncertu „Pokladů“ se stal kostel sv. Máří Magdalény v Božanově, který zaplnilo rekordních 582 posluchačů z celého regionu. Rekordní byla také vybraná částka dobrovolného vstupného, která přesáhla šedesát tisíc korun. Celkem se tak během festivalových koncertů vybralo od téměř 3000 návštěvníků více než 241 tisíc korun, které organizátoři festivalu věnují stejně jako každý rok na opravu kostelů broumovské skupiny.

Program koncertu proslulé sopranistky Urbanové byl průřezem nejznámějšího operního i písňového repertoáru. "Snažili jsme se přesto respektovat to, že koncert probíhá v kostele. Zazněla tak díla Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Franze Schuberta, Georga Händela a dalších. Výborným partnerem Evy Urbanové bylo Moravské klavírní trio," uvedla výkonná ředitelka festivalu Tereza Kramplová.

„Bylo tady u vás, na celém Broumovsku, velice krásně. Kostel v Božanově je první kostel, kde jsem se opravdu ohřála, až moc… Zpívalo se mi krásně a diváci byli úžasní. Někdy se sem ráda vrátím, pokud mě pozvete,“ smála se po vystoupení sopranistka Eva Urbanová.

Program letošního ročníku festivalu Za poklady Broumovska byl pak v mnoha ohledech specifický. "Oproti minulým rokům se rozšířil i na orchestrální repertoár, provedli jsme významné dílo z broumovského hudebního archivu a nabídli špičkové zahraniční soubory i sólisty. Pro mnohé z nich, ačkoliv vystupují na prestižních světových pódiích včetně Carnegie Hall nebo vídeňského Konzerthausu, to byla dokonce česká premiéra,“ ohlédla se za letošním ročníkem ředitelka festivalu.