Znáte knihu Karlík a továrna na čokoládu britského autora Roalda Dahla? Některé děti se s příběhem se šťastným koncem seznámí v Knihovně města Hradec Králové. Dnes tu totiž začíná příměstský tábor, o který byl nebývalý zájem.

„Nové prostory knihovny nám nabízejí velké možnosti. Proto jsme se po dvou letech rozhodli opět se vrátit k příměstskému táboru," vysvětlovala Vladimíra Svobodová, tisková mluvčí knihovny.

„Šli jsme do příprav opravdu s velkou fantazií. Sídlíme přece v bývalé továrně, i když ne na čokoládu. A jedním z hlavních postav knihy je továrník Wonka a my přece máme sídlo ve Wonkově ulici, i když s jiným historickým podtextem. Nicméně děti si tu budou hrát, připraveny jsou i výtvarné dílny, budou se zároveň učit angličtinu a vše se bude točit kolem čokolády," vysvětlovala Markéta Poživilová, dětská metodička hradecké knihovny.

Jak dodala, děti se například „projedou" na čokoládové řece, tedy na Labi v parníčku Hradecké paroplavební společnosti. Určitě se budou těšit i na návštěvu opravdové čokoládovny, kde se prý nejen seznámí s vlastní výrobou sladkého pokušení, ale samy se do ní také zapojí.

Zájem o neobvyklý příměstský tábor byl tak velký, že mnohé děti musela knihovna odmítat. Ve frontě ještě přesto zůstávají náhradníci. „Tábor je klasika, ráno děti přijdou a odpoledne se vracejí domů. Že bude takový nápor, jsme ani nečekali. Ale abychom vše organizačně zvládli a výuka angličtiny byla na úrovni, mohli jsme přijmout jen osmnáct dětí," doplnila Markéta Poživilová.

Podle ní již počítají s tím, že příměstské tábory budou pokračovat. Takže pokud se jich děti budou chtít zúčastnit, s přihláškou neotálejte.