„Letos se návštěvníkům představí celkem devět kapel z celé republiky a doufám, že se nám povedlo vybrat ty, které na české klubové rockové a metalové scéně už něco znamenají,“ doufá organizátor festivalu Zbyněk Červený, že se mu podařilo strefit se do vkusu posluchačů. „Výběr vůbec nebyl jednoduchý, protože se přihlásilo víc než 90 kapel, včetně skupin z Polska, Slovenska i Německa,“ dodal pro upřesnění.


Festival otevře hronovská thrashmetalová kapela Invasion to Privacy, po nich přijdou na řadu olomoučtí Hazydecay, kteří tu s úspěchem hráli už před dvěma roky. Jako třetí zahraje metalový Second End z Hodonína, který má za sebou turné po boku Arakainu a Kernu.


Tomu, kdo má rád gotiku, určitě udělají radost příborští Greedy Invalid. Další skupinou je Existence z Litoměřic, vítěz české rockové ligy 2007. Poté by měli zbystřit všichni melodici, protože z Ostravy se k nám po roce vrací Salamandra. „Je to kapela, o níž si troufám tvrdit, že ve speed metalu nemá v Čechách konkurenci,“ těší se na svižné vystoupení Zbyněk Červený.


Rhodian z Brna v Teplicích nad Metují slibují i stroboskopovou show.


Předposlední kapelou je plzeňská punková legenda Znouzectnost. Skupina, která posluchače rozhodně roztančí. Závěr bude patřit Dying Passion, což je luxusní gothic/doom metal ze Šumperka. „Tuto partičku si za týden nenechte ujít, určitě se vyplatí počkat až do konce,“ zvou pořadatelé na Teplickou rockovou noc o níž se dozvíte další informace na www.teplickarockovanoc.wz.cz.