Archeolog představí při muzejním sedánku zlatý poklad

V přednáškové místnosti Staré radnice na Masarykově náměstí v Náchodě se uskuteční další z cyklu muzejních sedánků, na němž archeolog Mgr. Jan Košťál představí zlatý poklad z mladší doby bronzové, který Muzeum Náchodska získalo do svých sbírek v roce 2019 (5. února od 17 hodin).

Duo Páleníček - Čechová vybralo pro posluchače lákavý program

V loňském roce oslavilo dvacetileté jubileum duo klavíristky Jitky Čechové a violoncellisty Jana Páleníčka. Tuto středu (5. února v 19 hodin) vystoupí i v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě. Pro posluchače si umělci vybrali obzvlášť lákavý program, který navíc připomíná dvě významná výročí, 130 let od narození Bohuslava Martinů, od kterého zazní Variace na slovenskou píseň, a 250 let od narození Ludwiga van Beethovena, který bude zastoupen jeho největší sonátou č. 3 A dur. Program doplní překrásná romantická sonáta Sergeje Rachmaninova.

Veselá trojka zahraje známé lidové písničky i vlastní tvorbu

6. 2. 2020 v 18.00 hodin: V kulturním sále Střelnice v Broumově vystoupí ve čtvrtek kapela Veselá trojka Pavla Kršky. Tři dlouholetí kamarádi zahrají známé lidové písničky i vlastní tvorbu.

Tajemná a zajímavá místa Hronovska přiblíží historik

6. 2. 2020 v 19.00 hodin: Náš kraj je plný zajímavých míst, k nimž se vážou báje a pověsti. Některé z nich mají zcela reálný základ, jiné jsou však vymyšlené. Kulturní a informační středisko Hronov vás ve čtvrtek zve na přednášku Bc. Richarda Švandy, při které projdete místa kolem Hronova a jeho okolí a společně odhalíte některá jejich tajemství. Beseda se koná v malém sále Jiráskova divadla v Hronově.

V příjemných prostorách Zahradní kavárny Trees v Červeném Kostelci lze do 15. února 2020 vidět pozoruhodnou výstavu prací hronovské malířky Hany Rummelové, která od roku 2015 tvoří pod pseudonymem Mogedyby Woa.
Malířka Mogedyby Woa použila k tvorbě kávu jako intuitivní médium