Královéhradecký kraj

Hradecko: První pozvání na farmářské trhy

Hradec Králové: První letošní farmářské trhy se konají v sobotu od 8 do 12 hodin v Gayerových kasárnách. Návštěvníci zde najdou stánky se širokým sortimentem českého zboží a jarní nabídkou. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami pěstitelé, chovatelé či malozpracovatelé, kteří kladou důraz na kvalitní suroviny a ekologické zemědělství.

Hradec Králové: Finále 19. ročníku celostátní rozhlasové ankety Šarmantní osobnost roku klepe na dveře. Slavnostní večer, který moderují Lada Klokočníková a Miroslav Vaňura, začíná v pátek od 20 hodin ve Filharmonii Hradec Králové. Mezi deset nominovaných se dostali: zpěvačka Lucie Bílá, houslista Pavel Šporcl, herečka Tereza Kostková, herec Jan Přeučil, kardiochirurg Jan Pirk, herečka Kateřina Brožová, herec a hudebník Ondřej Brzobohatý, zpěváci Marta Kubišová a Laďa Kerndl a moderátorka Saskia Burešová.

Hradec Králové: Páteční večer můžete strávit také v novém digitálním planetáriu. Od 20.30 hodin zde začíná pravidelný večerní program, kde vás odborníci provedou hvězdnou oblohou a virtuálním vesmírem. Dozvíte se také aktuální informace z astronomie a kosmonautiky. Délka programu je 70 minut, vstupné 90 korun, děti 70.

Jičínsko: Flétny doprovodí mužský sbor

Jičín: Ženský flétnový soubor Pifferaios a mužský sbor Toni dei signori pod vedením Ivany Václavů zvou na koncert Vzpomínka na Pavla Jurkoviče. V Porotním sále zámku zazní v neděli od 18 hodin autorovy skladby a úpravy staré hudby a lidových písní.

Kopidlno: Dětský maškarní karneval chystají v Kopidlně na neděli od 14 hodin ve sportovní hale. Hosty čeká vyhlášení nejhezčí, nejzábavnější a nejnáročnější masky, diskotéka, soutěže, kouzelnické vystoupení. S sebou vezměte přezůvky a dobrou náladu.

Jičín/Sedličky: Českomoravská myslivecká jednota a střelecký klub Zebín pořádají v sobotu na střelnici pod Zebínem Pohár mládeže, lovecký čtyřboj s malorážkou. Zároveň proběhne soutěž o Pohár ředitele firmy Ronal – lovecký čtyřboj ze vzduchovky (střelba na stejné cíle). Přihlásit se můžete SMS na číslo 777 608 534.

Náchodsko: Rybník Brodský bude o víkendu štěkat

Červený Kostelec: Hned několik akcí se uskuteční o tomto víkendu na břehu rybníku Brodský u Červeného Kostelce. Dvacáté narozeniny zde oslaví největší musherský klub v ČR M.C. Metuje   společně s jubilejním výročím dvaceti let Brodíků na Broďáku. Obdivovat tady můžete krásné psy a jejich poslušnost, hrát bude kapela a pobavit se můžete u hry Kdo s koho. Ve stejném termínu se na Broďák sjedou také vodní modeláři z celé ČR, aby se pochlubili a na vodní hladině předvedli, co nového přes zimu postavili. Lodě různých tvarů, rychlostí i velikostí budou brázdit vodní hladinu od pátečního odpoledne až do neděle. K vidění budou také věrné makety historických lodí.

Česká Skalice: V klubovně zahrádkářů se o tomto víkendu uskuteční výstava retro hraček, které si budete pamatovat ze svého dětství. Chybět nebudou panenky, stavebnice, stolní i jiné hry a autíčka. Po oba dva dny bude pro malé i velké návštěvníky otevřeno od 8.00 do 20.00 hodin. Za vstup zaplatí dospělí 30 korun, děti desetikorunu.

Rychnovsko: Dlouhá Ves se chystá na módní show

Dlouhá Ves: Jarní módní přehlídku si můžete užít již tuto sobotu ve Sporthotelu Weldis v Dlouhé Vsi u Rychnova nad Kněžnou. Módní show odstartuje v 15.30 hodin a slovem ji doprovodí Jan Dušek. Modely oblíbených značek, které hosty zaujmou, bude možné  po přehlídce zakoupit. Vstupenky na show jsou k dostání  v předprodeji za 180 korun.

Trutnovsko: České pohádky mají japonský nádech

Trutnov: Japonský loutkář Nori Sawa žijící v Čechách přiveze v neděli do Uffa netradiční představení složené z krátkých pohádek. Některé příběhy inspirovaly tradiční pohádky jako Červená Karkulka, jiné vyprávějí legendy z japonské mytologie a občas si Nori vymýšlí pohádky nové. A tak se děti dozvědí, jak to vypadá v žaludku vlka potom, co sežral Karkulku s babičkou, a co se stane, když tři prasátka potkají vlka, který ovládá harakiri. Začátek je ve 14 hodin.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Bleší trh ozdobí knižní bazárek

Chrudim: Bleší trh a knižní bazárek se koná v neděli od 9 do 17 hodin v klubu Agora Na Podsíni. Přijďte kupovat a prodávat přebytky ze svých půd, sklepů, skříní a knihovniček. Občerstvení pro příchozí je zajištěno.

Topol: Sbor dobrovolných hasičů Topol se v sobotu zúčastní akce „Ukliďme svět" (sběr odpadu v příkopech). Sraz dobrovolníků a členů SDH Topol je v 8 hodin v hasičské zbrojnici.

Orlickoústecko: Hudební festival složí hold Mozartovi

Česká Třebová: V Kulturním centru v sobotu v 19 hodin zahájí Hudební festival Antonína Bennewitze. Zazní skladby W. A. Mozarta a L. van Beethovena v podání Komorního orchestru Jaroslava Kociana. Další soboty nabídnou nevšední Tichou operu Praha s kombinací opery a mimického divadla a velkolepou operu Don Giovanni, kterou uvede Národní divadlo Brno.

Pardubicko: Kouzelný svět divadla se otevře dětem

Pardubice: V Městském divadle se v sobotu od 15 hodin koná Dětský den otevřených dveří, při kterém mohou děti  prožít odpoledne plné zábavy v kouzelném světě divadla. „Pro nejmladší diváky jsme přichystali zajímavou dobrodružnou trasu Východočeským divadlem s několika stanovišti, na nichž budou plnit  divadelní úkoly," prozradila Iva Králová z obchodního oddělení.

Svitavsko: Svitavský Fanda zamíří do Fabriky

Svitavy: Tuto sobotu se uskuteční Krajská přehlídka mladého amatérského divadla nazvaná Svitavský Fanda. První představení je naplánováno na 10. hodinu. Jednotlivé soubory se budou střídat  přibližně v hodinových intervalech na jevišti Fabriky a divadla Trám. Poslední představení začne v 18.35 hodin. Po vyhodnocení ve 20.25 hodin přehlídku uzavře koncert skupiny The Dozing Brothers.