Královéhradecký kraj

Hradecko: Aldis roztančí páry ze všech koutů světa

Hradec Králové: Do krajského města o víkendu zamíří taneční elita z pětadvaceti zemí celého světa na postupovou soutěž International Open. Milovníci mistrovského tance se mohou těšit jak na klasiku, tak na latinsko-americké rytmy a na tanečníky všech věkových kategorií od juniorů až po seniory. Taneční soutěž hostí v sobotu Kongresové centrum Aldis.

Jičínsko: Vzpomínku na padlé zakončí v pivnici

Bačalky: V obci si lidé na shromáždění připomenou památku hrdinů padlých za 1. světové války odhalením nových pamětních desek se jmény padlých vojáků. Setkání se koná v sobotu  ve 14 hodin u Masarykovy lípy naproti škole. Od 15 hodin následuje v kapli na hřbitově v Bačalkách  koncert a poté přátelské sváteční posezení v pivnici U Bači.

Náchodsko: Běžci spojí Hronov s Náchodem

Náchod: Okresní sdružení ČUS v Náchodě pořádá v sobotu už 58. ročník silničního běhu Hronov – Náchod. Běh je veřejný. Trať dlouhá téměř 9 kilometrů je připravena pro všechny nadšence. Startuje se přesně v 11 hodin z hronovského náměstí. Prezence závodníků se uskuteční v pátek  od 13 do 18 hodin ve sportovní hale Rubeny nebo v sobotu od 7.15 do 9.15 hodin na náchodské radnici. Na start budou aktéři přepravováni autobusy od náchodského hotelu Beránek. Cíl závodu je na náměstí v Náchodě.

Česká Skalice: Slavnost stromů 2015 se koná v sobotu od 14 hodin ve vile Čerych. Na programu je výsadba nového dubu v zahradě a vystoupení dětského souboru Petrklíč. Poté návštěvníci v kavárně vyslechnou zajímavosti o knížkách a zazní několik zhudebněných básní s motivem stromů. Kdo přijde oblečen ve „stromových" barvách, dostane malou odměnu!

Police nad Metují: Setkání sběratelů všech oborů se uskuteční v sobotu od 8 do 13 hodin v sále Pellyho domů.

Rychnovsko: Víkend plný hudby okoření Hradišťan i Melody Makers

Kostelec nad Orlicí: Koncert unikátního hudebního uskupení se chystá na kosteleckém Rabštejně již tento pátek od 20 hodin. Hudebníci z Hradišťanu se skvělým Jiřím Pavlicou mají ve svém repertoáru neuvěřitelně široké žánrové rozpětí písniček vycházejících z lidové poezie. Způsob práce, dramaturgie a umělecká úroveň řadí Hradišťan k originálním a nezaměnitelným tělesům české i mezinárodní hudební scény.

Solnice: Sobota bude v Solnici ve znamení hudby 30. a 40. let. Do Společenského domu zavítá vynikající Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Od 19 hodin potěší nejen milovníky kvalitního swingu. V koncertní show „Když zaválí hot-jazz nebo swing!" představí nový výběr podmanivých českých i amerických skladeb.

Trutnovsko: Drahoušků je pět a srší vtipem

Vrchlabí: Divadelní představení Drahouškové, které uvede v neděli od 19 hodin Divadelní klub Vrchlabí, je komedií pro pět herců. Vtipnou, neotřelou a výstižnou formou  se zabývá otázkou fungování rodiny v jednadvacátém století, tedy otázkou, jež je i u nás aktuální a stále palčivější. Na divadelních prknech úsměvný příběh rozehrají Jana Paulová, Pavel Zedníček,   David Suchařípa, Anežka Svobodová a Jiří Kohout.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Rybník vydá kapry, amury i tolstolobiky

Travná: Rybářský spolek pořádá v sobotu v Travné, která je součástí Javorníku, výlov  chovného rybníku. Začnou jejvypouštět brzy ráno a kolem 9. hodiny bude zahájen prodej vylovených ryb. Jako tradičně bude nejvíc zastoupen kapr, v menší  míře  i amur, tolstolobik nebo štika. V přilehlé klubovně bude připraveno chutné občerstvení – grilované klobásy, pivo i horké a nealko nápoje.

Orlickoústecko: O sněhu, ledu, odvaze a dobrodružství

Žamberk: Sníh, led a adrenalin! V kině se v sobotu od 17 hodin uskuteční Snow film fest 2015 – festival filmů o dobrodružství, expedicích na hraně lidských možností, překonávání známých i neznámých nebezpečí… A také o kráse života prožitého naplno. Součástí programu je živá beseda, v předsálí bude k dispozici stylové občerstvení. V téměř šestihodinovém programu je připraveno devět filmů plných adrenalinu a zážitků, ze kterých bude mrazit.

Pardubicko: Přijďte fandit 
na hokejové derby

Pardubice: Zlepší se pod novými trenéry výsledky hokejového týmu Dynamo Pardubice? To budou moci  fanoušci zjistit díky dvěma domácím zápasům v pardubické Tipsport areně. V pátek je na programu východočeské derby s Hradcem Králové, které kvůli přímému přenosu České televize začíná již v 17.20 hodin. V neděli se hokejisté Dynama utkají od 17 hodin s Mladou Boleslaví.

Svitavsko: Hasiči touží po poháru VŘSR

Široký Důl: Již 17. ročník recesistické soutěže „O putovní pohár VŘSR v požárním útoku" se koná v sobotu v Širokém Dole. „Jedná se o největší hasičskou soutěž v požárním útoku v České republice. Bez nadsázky se tato akce dá označit za neoficiální mistrovství Evropy," přiblížil moderátor akce Jakub Paulíček. Na soutěž se totiž podle organizátorů má sjet více než 200 družstev z České i Slovenské republiky. Stávající rekord počtu účastníků z loňska činí 206 týmů. Soutěž začíná v 8.30 hodin.

Litomyšl: O tom, že punk rozhodně není mrtvý, přesvědčí návštěvníky Music Clubu Kotelna  kapela Visací zámek, která sem v pátek zavítá se svými největšími hity. Koncert začíná ve 20 hodin.