Stalo se již zvykem, že se v Náchodě představují laureáti i finalisté prestižní Ceny J. Chalupeckého, a nejinak tomu je i v případě Jana Šerýcha; umělec střední generace narozený roku 1972 v Praze byl finalistou v roce 2005. Spolu s Josefem Bolfem vystavovali pod názvem „Bezhlavý jezdec“ (1997 - 2002) a v letech 1997 - 2002 navštěvoval pražskou Akademii výtvarných umění.


V Galerii Slavie se Šerých představí takzvanými computer-printy (počítačové tisky) s názvem Stupid target. „Práce se zakládají na odhmotněné vizualitě černobílých digitálních tisků a těží z hermetického působení zašifrovaných, ale snadno dešifrovatelných, vesměs velmi prostých, sdělení. Autor – s jistou rezervou – přistupuje na možnost, že komunikace je v některých případech jen vytvářením atmosféry, že mezi sémantickým významem slova a skutečnou povahou sdělení leží propast, rovná nekonečnu“, přibližuje chystanou expozici kurátor Petr Staněk.


Samotné otevření výstavy začne v úterý od 19 hodin a návštěvníci budou mít možnost diskutovat s přítomným autorem. O zvukovou kulisu se postará „jazzový DJ Geisha“ se svým gramofonem. Výstava s názvem Stupid target bude otevřena denně kromě neděle od 10 do 22 hodin, a to až do 12. prosince.