Novinkou letošního finále soutěže Muž roku bylo, že finalisté si vybrali nějakou z osobností a s tou nacvičili jimi vymyšlenou scénku. Třeba vítěz Tomáš Dumbrovský řekl, že to pro něj bylo nejnáročnější v celé soutěži. Dumbrovský měl za partnerku na jevišti rozhlasovou moderátorku Štěpánku Duchkovou. Zatímco ona moderovala, on s komentářem předváděl různé sporty jakoby naživo. „Tato disciplína byla těžká. Nevěděl jsem, co mám dělat, tak jsem se domluvil s paní Duchkovou, a nakonec to bylo dobré," řekl Dumbrovský.

Jeden z finalistů Michal Hamák předvedl rétorické cvičení pod vedením Jana Přeučila. Ten při entrée na jeviště řekl: „Dovolte, abych se Vám představil. Jmenuji se Jan Přeučil a mám startovní číslo 77." Sklidil velký potlesk. Známý herec pronesl, že soutěž by měla být inspirativní nejen pohleden na vnějšek soutěžících finalistů, ale měla by vést a isnpirovat i k vnitřní kráse. . „… aby muži ženě či matce uměli říci: Mám Tě rád," zdůraznil Preučil.

Další finalisté měli například scénky s moderátorkou Sandrou Parmovou, herečkou Danielou Šinkorovou nebo zpěvačkami Kamilou Nývltovou, Markétou Konvičkovou či Hanou Křížkovou.

Pobavila scéna jako z němého filmu v podání Lukáše Dostála a herečky Evy Hruškové. Horký kandidát na vítěze Jan Pippinger, který nakonec skončil druhý, ale odnesl si i řadu vedlejších ocenění, zapůsobil hrou na kytaru a zpěvem spolu se zpěvákem Tomášem Savkou. Osm známých melodií popových a rockových hitů zahráli a zazpívali v návaznosti na sebe během minuty. „…a jen ve čtyřech akordech, protože já víc neumím," řekl Tomáš Savka.

ČTĚTE: Zpěvačky v latexu i lišák Birke