Ten pro ně zorganizoval a vymyslel třiadvacetiletý student liberecké pedagogické fakulty Filip Chráska z Jetřichova v rámci akce s názvem Týden pro naše děti.

„Pořádáme to už počtvrté. Jde o týdenní program, během kterého s místními dětmi jezdím na výlety po okolí, hrajeme různé hry, sportujeme a zkoušíme nové věci. V pondělí jsme vyrazili do Jiráskových a Supích skal, včera jsme si prošli údolí řeky Metuje, v pátek se chystáme do Broumovských stěn. Každý rok jezdíme jinam, aby se výlety neopakovaly,” vysvětluje Filip Chráska.

Dnes na jetřichovské děti čeká pro změnu Den plný nápadů.

„Sejdeme se v tělocvičně kulturního domu a budeme vyrábět dárky pro rodiče. Děti si budou moci vybrat z několika variant a taky samy zkusí nahoře v kuchyňce uvařit oběd a připravit zákusek – letos to bude ražničí s hranolkama a zeleninovým salátem a taky bublanina,” říká Filip.

S organizací programu mu pomáhá nejenom místní mládež, ale i rodiče.

“Někdo třeba napeče perník pro děti, jiní nám zase darují ovoce nebo zeleninu. Peníze na diplomy, ceny nebo svačiny dostáváme od obce. Zařízení na sport a hry půjčují místní hasiči a Sokol,” dodává Filip.

Týden pro naše děti skončí v sobotu, a to Hasičským dnem na horním hřišti. Děti si vyzkouší práci s požární technikou, zasoutěží si ve střelbě ze vzduchovky, džberovce, útoku, hašení a dalších aktivitách. Program bude probíhat pod dohledem místních dobrovolných hasičů.

Kateřina Ostradecká