V letošním roce byla nabídka pestrá patnáct seminářů. Ty navštěvovalo 264 seminaristů. Co se během devíti dnů naučili, to předvedli v krátkých ukázkách veřejnosti v poslední den festivalu.

Na semináři byla letos poprvé

Většina účastníků seminářů se jezdí do Hronova vzdělávat už několik let, jen si každý rok vyberou jiný obor, ve kterém se chtějí zlepšit.

Mezi seminaristy byla i Lucie Macnerová, která, jak prozradila, byla letos nováčkem a semináře se účastnila úplně poprvé. Do Hronova přijela z Nového Boru, kde hraje v tamním divadelním spolku NOPOĎ.

„Navštěvovala jsem seminář HASIT jako Herec a situace. Jsem naprosto spokojená. Měli jsme lektora Luďka Horkého a asistenta mu dělal Jiří Panzner, oba byli naprosto geniální. Dostávali jsme od nich hodně zpětné vazby. Úžasné bylo, že ze začátku jsme chodili i do terénu a využívali jsme prostor. Odcházeli jsme tak naprosto nadšení. Sešli jsme se také neuvěřitelná skupinka lidí, kteří se nabíjeli energií navzájem a byla tam báječná atmosféra," pochvalovala si Lucie Macnerová.

Součástí seminářů byla i návštěva představení. Jak Lucie prozradila, byla celkem zklamaná. Líbilo se jí prý jen opravdu málo. V parku na doprovodném programu byla jen jednou, a to když tam hrála rocková kapela, jinak tam prý moc nechodila. Doprovodného programu se účastnila jen v divadle.

Hronov se jí zalíbil a ráda se vrátí

„Na celém festivalu jsem už potřetí. Nejdříve jsme se byli v Hronově podívat jen na víkend a byli jsme naprosto unešení, tak jsme si říkali, že sem budeme jezdit na celý týden. Předloni jsem tady tak byla už na celý týden, ale jenom jako divák. Plánuji, že příští rok opět přijedu, když do toho nepřijde nic nečekaného. V Hronově se mně zalíbilo a tak se ráda vrátím," dodala Lucie Macnerová.