„Velice ráda vystupuji na akcích Davida Novotného, ať jsou to bohulibé akce, kde vystupuje více zpěváků, nebo je  to pouze můj koncert. Spolupracuji s Davidem i na některých mých, především vánočních koncertech. Vždy to má souvislost s charitou, je to perfektně připravené a vždy to funguje. A vždy mám připravené kafíčko, Vincentku, teplo v šatně, tekoucí vodu a je o mne dobře postaráno,“ smála se stále dobře vypadající Jitka Zelenková. „My to máme v genech. Maminka do pozdního věku, přestože byla pak už vážně nemocná, stále vypadala skvěle. Měla vynikající pleť. A já hodně jezdím na hory na vzduch a v létě, a to doporučuji všem ženám, do lázní. Už mě nebaví cestovat nějaké dálky, čas strávený v letadle považuji za ztracený a nezdravý. Suchý a vydýchaný vzduch a z klimatizace chytíte spíš nějakou chorobu. Radši si zajedu na české hory a do českých lázní,“ vysvětlila Jitka Zelenková, kde nabírá sílu a energii pro svou práci. Vždyť se na pěvecké scéně drží už celých padesát let. 

V šatně se na své vystoupení na Večeru pro dobrou věc, jehož výtěžek půjde na konto Základní speciální školy v Jaroměři a handicapovanému sportovci Martinu Zachovi,chytali zpěváci z úspěšného muzikálu MammaMia!, který se v dubnu vrací v obnovené premiéře na jeviště pražského Kongresového centra. Michael Foret a Jitka Asterová, nerozlučná kamarádská dvojka, sršela vtipem a drobné legrácky nebraly konce.

„Do Jaroměře na Davidovu akci jsem jel velmi rád. I když cesta sem po dálnici v pátek odpoledne není žádný med. Ale vezl jsem Jitku Asterovou, tak byla legrace. Měla zpoždění, a jak byla nervózní, funěla vedle mne, až se zamlžila všechna okna. Musel jsem je stáhnout, aby se to odfunělo. Ona čím je starší, tím víc funí. Prý má návaly, zmiňuje se o nich i v muzikálu MammaMia!,“ smál se Michael Foret, ale hned vysvětlil, že jsou s Jitkou velcí kamarádi a velmi rádi se popichují.Jitka Asterová se ale bránila. „No, co mám dělat, je mi snad už sto dvacet let a ty problémy mám. Ale začala jsem ty svoje návaly milovat, protože jeo nich také řeč v MammaMia! a zvláště ženské publikum na to reaguje velice vstřícně a je o legraci postaráno.“

Na své vystoupení se chystala i zpěvačka Petra Vraspírová. „Na akci Davida Novotného vystupuji poprvé. Já ho vůbec neznala, musela jsem si ho vygooglovat,“ smála se Petra a dodala, „jsem tu ale s úžasnými lidmi z MammaMia!, tak jsem jela ráda. Ale musím říct, že tu nejsem jenom za muzikál MammaMia!, ale také zazpívám písničky z muzikálu Ať žijí duchové. V hledišti jaroměřského divadla sedí i děti a těm se to bude určitě líbit!“

Celý večer moderovala zkušená moderátorka, herečka a zpěvačka Daniela Šinkorová, která je na akcích Davida Novotného velmi častým hostem. „Na Davidových akcích se cítím jako doma. Protože on udělá kolem každé akce krásnou atmosféru., A vždycky se těším, když jedu na akci na Náchodsko, je to pro mne zážitek. Dneska v Jaroměři také zpíváme pár písniček od legendární skupiny ABBA, tak věřím, že i obyvatelé Jaroměře pak vyrazí do Prahy a podívají se na celý muzikál.“

Muzikál Rocky zastupovali na charitativním koncertě v Jaroměři Peter Pecha coby Rocky a představitelka Rockyho milenky Adrian Markéta Procházková, kterou do Jaroměře doprovodil její manžel.

„Já mám charitativní akce ráda a podporuji je, protože mají smysl. Stejně jako tento Večer pro dobrou věc. Dneska zazpívám duet z Rockyho s Peterem Pechou a pak šanson od Björk a šanson Barevnej papouch, který zpívá Lucie Bílá,“ představila svůj repertoár Markéta a pokračovala, „já šansony miluji už dlouho, akorát když je člověk mladý, tak s nimi neplýtvá. Každá změna v životě, ať už to svatba, změna školy, nemoc, člověka někam posune a ten posun a prožitek můžete vložit právě do šansonu. A to mě na tom baví, ta barevnost a dramatičnost.“

Zpěvák Peter Pecha v Jaroměři zažil dvojí premiéru. Jednak byl poprvé na akci, kterou pořádal David Novotný a poprvé navštívil město Jaroměř.

„Práci Davida Novotného obdivuji. Já sám jsem vloni uspořádal benefiční koncert pro dětský domov ve svém rodném městě Gbely na Slovensku a vím, co je stím starostí a zařizování,“ řekl představitel Rocky. „Ta role byla pro mne sen. Rockyho jsem znal s filmu a teď ji hraji a zpívám. Nic ale není zadarmo. Musel jsem od základu změnit styl života a hlavně stravu. Do posilovny se dokope každý, ale upírat si sladké a smažené to je hodně těžké. Ale najel jsem na vlnu a jedu po ní pořád. Když vidím, kolik práce mám v tomto za sebou, je mi líto to všechno zahodit,“ svěřil se Peter krásnou češtinou a dodal, že má obrovskou podporu ve své snoubence.

Záštitu nad charitativní akcí Davida Novotného Večer pro dobrou věc převzal 1. náměstek hejtmana Královehradeckého kraje brigádní generál  Martin Červíček, starosta města Jaroměře Jiří Klepsa, předseda Krajské hospodářské komory Královehradeckého kraje Radek Jakubský a členka rady vlády pro rovné příležitosti Mgr. Soňa Marková, která složila Davidu Novotnému poklonu.

„Davidovy akce jsou výjimečné v tom, že přinášejí nejen finanční prostředky pro potřebné lidi, ale přinášejí také radost. On přivádí do našich malých měst známé osobnosti, které by někteří z nás možná nikdy neviděli a neslyšeli. S Davidem Novotným pocházíme oba z Náchoda, znám ho coby malého kluka a spolupracuji s ním už hodně dlouho. A když vidím, jak se snaží a daří se mu to, má moji plnou podporu,“ uvedla Soňa Marková.

A co na to vše řekl organizátor akce David Novotný, mimo jiné prezident soutěže Muž roku a Batist Nej sestřička?

„Já jsem v Jaroměři rád. Vedení města mi vychází opravdu vstříc a i proto jsem pořádal v Jaroměři už devatenáctý ročník koncertu Večer pro dobrou věc. O výtěžek z koncertu se podělí Základní škola speciální v Jaroměři a Muž roku 2009 Martin Zach, který je po úrazu připoutaný na vozíku,“ uvedl David Novotný a dodal, „zástupce speciální školy jsme tu mohli přivítat, ale Martin Zach je momentálně na atletických závodech handicapovaných atletů v Dubaji, kde velmi úspěšně reprezentuje Českou republiku. V hodu kuželkou vybojoval stříbrnou medaili. Až se vrátí, čeká ho tu příspěvek na jeho sportovní přípravu, regeneraci a další potřeby.“

Zároveň pořadatel koncertu Večer pro dobrou věc David Novotný slíbil, že se do Jaroměře určitě vrátí. V prosinci tady bude pořádat oblíbený adventní koncert.