„Novinkou letošního ročníku jsou speciální dopolední bloky, v rámci kterých budou účastníci pracovat na tématu společně s lektorem,“ vysvětlil organizátor ze sdružení Akademické týdny Jan Kováč. Tato třídenní interaktivní výuka nese zastřešující název Program pro rozvoj osobnosti a začíná příští pondělí. „Akademické týdny nejsou akcí zaměřenou na jednu generaci, spojují všechny bez rozdílu věku,“ řekl při zahájení Jan Stříbrný ze spolupořádající České křesťanské akademie.


„Sdružení si pronajalo celý areál Pavlátovy louky, obsazování chatek a další organizační záležitosti si zabezpečují sami, my se staráme prakticky jen o stravování,“ řekl provozovatel areálu Bohuslav Vacek. Přímo na místě jsou v prodeji nahrávky přednášek z minulých let, ale i mnoho svazků duchovní literatury.


„Z odpoledních monotematických přednášek bych vypíchl vystoupení Jiřího Grygara, ale samozřejmě doporučuji i ostatní semináře,“ dodal Kováč. Kompletní program najdete na webu: akademicketydny.info.


„Jsem tu už po několikáté, velice se mi tu líbí. Možná trochu smutné je slabé zastoupení mládeže, ale třeba ji přilákají zajímavá témata přednášek,“ popsala své dojmy jedna z návštěvnic letošních již osmnáctých Akademických týdnů Ludmila Suchánková.

(Ondřej Bednář)