Rodiče, novorozence, ale i další rodinné příslušníky přivítal starosta městyse Josef Král. Deset dětiček, mezi nimiž převažuje šest dívek, následně přijal za nové občánky obce.

Všem popřál do života hodně zdraví, úspěchů a spoustu příjemných zážitků. Také vyjádřil přání, aby si svou rodnou obec zamilovali a zejména na své dětství vzpomínali s radostí po celý život. Na dokreslení slavnostní atmosféry zazpíval pásmo písniček dětský sboreček Poříčský Beránek z Mateřské školy ve Velkém Poříčí.

Potom se děti ze sborečku přemístily ke kolébce, kde rodičům pohoupaly jejich ratolesti, když se podepisovali do pamětní knihy. Při té příležitosti jim starosta ještě jednou osobně popřál a maminkám předal kytičku a malé dárky na upomínku tohoto slavnostního aktu.

Než se všichni rozešli, tak ještě využili možnosti společně se na památku vyfotografovat s potomkem v kolébce. Většina si tuto slavnostní chvíli ještě prodloužila a odcházeli společně od novorozenců až po babičky a dědy na slavnostní oběd.      Jiří Mach