Zahájení sezóny Muzea magie

Kdy: sobota 4. května od 15.00 do 17.00 hodin
Kde: Jaroměř

Proč přijít: Muzeum magie zahájí svoji sezónu první květnovou sobotu. Opět se zde můžete ponořit jak do tajů šamanů, pověr, černé a bílé magie, proutkařů, kartářek a léčitelů, tak zjistit mnohé o historii českých kouzelných divadel i o tom, co obnáší tzv. moderní magie. Opět je pro vás připraveno pohádkové bludiště a celý areál, ve kterém můžete strávit tajemné i příjemné chvíle. Přátelské posezení v duchu kouzel a magie se uskuteční 4. května od 15.00 hod., kdy proběhne oficiální zahájení ve formě první letošní „Magic party“. Na zahájení již tradičně vystoupí hned několik členů kouzelnického klubu, kteří vás jistě překvapí s tím, co nového se přes zimu naučili, a hosté.

Pivní pohoda Jaroměř

Kdy: sobota 4. května od 12:00 do 22.00 hodin
Kde: Masarykovy sady, Jaroměř
Za kolik: bez vstupného

Proč přijít: Jako každý rok, se akce uskuteční v krásných Masarykových sadech. Představí se 8 řemeslných pivovarů a chybět nebudou ani stánky s občerstvením. Na podiu se můžete těšit na hudební vystoupení od 16.00 hodin. Novinkou jsou festivalové skleničky, které si budete moci zakoupit u jednotlivých pivovarů. Sklenička je nevratná, zůstane vám na památku. Pivo budete degustovat pouze z festivalového skla.

Pozvánka na Facebooku.

Charitativní běh pro Emmičku

Kdy: 4. května od 9.00 hodin
Kde: Kramolna

Proč přijít: Druhý charitativní běh pro Emmičku se bude konat na Kramolně u hasičské zbrojnice. Trasy 3 a7km pro nejmenší děti 200m. On-line registrace: www.sportchallenge.cz/cz/beh-pro-emmicku/2024/registrace nebo na místě o 9 do 10:30 hodin. Trasy jsou vhodné pro běžce, hobby běžce, běžce se psem, chodce, trasa vhodná i pro sportovní kočárky. Je připravený doprovodný program. A na co se vlastně můžete těšit? Hudebně to zajistí DjKovi Petr. Pro děti bude připraveno malování na obličej a program. Budete si moct vyzkoušet sportovní masáž a masáže Bereniké. Občerstvení zajištěno a zdarma.

Otevření Orni Parku v Jaroměři

Kdy: sobota 4. května v 10.00 hodin
Kde:Jaroměř

Proč přijít: Premiérové otevření první etapy parku, kde uvidíte celkem 23 druhů ptáků (zatím) nebo první zástupce savců - pyšnou matku ovce ouessantské (nejmenší plemeno ovcí) s jejím roztomilým potomkem. A na co dalšího se můžete těšit? Pro první návštěvníky bude menší občerstvení na uvítanou, malování na obličej pro malé i velké, pro děti navíc i pískoviště. Možnost zakoupení prvních suvenýrů (magnetky), jejímž zakoupením podpoříte nejen park, ale především i kriticky ohrožené rosely žlutokřídlé a žlutoramenné. V této fázi se otevírá první etapa parku, která bude zaměřena na Afriku, Asii a Austrálii.

Vyberte si i z dalších akcí, které se konají napříč krajem!

Pochod kolem Semechnic

Kdy: v sobotu 4. května od 14.00
Kde: ze semechnického hřiště

Proč přijít: Zavítejte do Semechnic na místní hřiště, kde ve 14.00 startuje Pochod kolem Semechnic. TJ Sokol pro Vás připravil tři trasy v délce od 5 do 10 kilometrů. Po cestě můžete navštívit občerstvení U Zárybnických v Trnově a po podaném výkonu jsou pro Vás připraveny špekáčky a další občerstvení v hospodě na hřišti v Semechnicích. Tak v sobotu si pojďme vyšlápnout!

Komentovaná prohlídka kapucínského kláštera

Kdy: v sobotu 4. května od 14.00
Kde: z Kupkova náměstí v Opočně (sraz je před klášterním kostelem Narození Páně)

Proč přijít: Součástí prohlídky bude návštěva zahrady, rajského dvora, kostela Narození Páně a kaple Panny Marie Bolestné s čtyřkřídlým ambitem včetně cyklu obrazů Křížové cesty od dvorního malíře Marie Terezie J. V. Bergla. Vydejte se spolu s námi na cestu za poznáním života obyvatel kláštera, jeho zakladatelů a umělců podílejících se na podobě tohoto barokního klenotu. Na prohlídku zve Muzeum a galerie Orlických hor.


Farmářské východočeské trhy

Kdy: sobota 4. května od 8 do 12 hodin
Kde: Tylovo nábřeží, Hradec Králové
Za kolik: zdarma

Proč přijít: Na Tylově nábřeží se v sobotu opět konají farmářské trhy s nabídkou lokálních produktů a doprovodným programem pro děti. „Necháme dětem i jejich doprovodu nahlédnout do života farmářů, ukážeme, jak se staráme o půdu, pěstujeme zeleninu, květiny, chováme dobytek. Děti si budou moci vyzkoušet některé činnosti a třeba si i něco vyrobit nebo zasadit a odnést domů,“ uvádějí pořadatelé.

Pochod na Hrádek - 46. ročník

Kdy: sobota 4. května od 8 hodin
Kde: start od radnice v Novém Bydžově
Za kolik: dospělí 70 korun, děti 40 korun

Proč přijít: V sobotu se uskuteční již 46. ročník Pochod na Hrádek, který ZŠ V. Kl. Klicpery pořádá ve spolupráci s Klubem přátel Klicperky a Městem Nový Bydžov. Start bude od budovy radnice v době od 8 do 10 hodin. Délka trasy je 15 kilometrů. Čeká vás příjemná procházka, kontroly po cestě, poukázka na občerstvení v cíli a upomínkový list. „Pro nejstaršího účastníka a nejstarší účastnici je připraveno tričko s logem pochodu. Tričko je připraveno i pro prvního turistu v cíli,“ uvádí pořadatelé. Doprava zpět do Nového Bydžova bude zajištěna zvláštním autobusem z autobusové zastávky u brány zámku nejdříve v 11.30 hodin. Poslední autobus odjíždí v 14.30 hodin.

Mezinárodní výstava minerálů

Kdy: sobota 4. května od 8.30 do 16 hodin
Kde: Kongresové centrum Aldis, Hradec Králové

Proč přijít: Prodejní a výměnná výstava minerálů, šperků a fosilií zavítá v sobotu do hradeckého Aldisu. Na akci si bude možné prohlédnout a zakoupit přírodní krystalované vzorky - česko-slovenské i světové, surové i opracované minerály včetně šperků a dekorativních předmětů. „Přijďte se nechat okouzlit krásou minerálů, odměnou vám bude nejen nevšední zážitek, ale jistě si odnesete i nějaký ten svůj vysněný minerál nebo šperk,“ uvádí pořadatelé.

Hořická pouť

Kdy: pátek až neděle, 3.-5. května
Kde: Hořice
Vstupné: 200 a 100 Kč

Proč přijít: V Hořicích nebude ani letos chybět tradiční pouť na vrchu Gothard. Od pátku do neděle tu bude na malé i velké čekat pestrá nabídka atrakcí, od dětské klasiky až po lehčí adrenalin.

Novopacký šutrák 2024

Kdy: sobota 4 května od 8 hodin
Kde: hotel Central, Nová Paka

Proč přijít: Kultovní soutěžní výstava se zaměřením na plastikové a papírové modely. Na výstavě najdete vše od letadel, přes pozemní techniku, figurky až po dioramata. Na akci budou i workshopy se zaměřením na stavbu papírových modelů. Najdete zde i běžný prodej modelů všech kategorií.

Bloudění Podkrkonoším

Kdy: sobota 4. května od 8 hodin
Kde: koupaliště Pecka

Proč přijít: Bloudění Podkrkonoším je orientační závod dvojic na kole, kde účastníci hledají kontroly ve volném pořadí dle turistické mapy – svým pojetím je akce určena pro zdatné sportovce, ale určitě pro hobbíky nebo úplné začátečníky.


Čokoládové jaro s vínem a pohádkou na Starých Hradech

Kdy: sobota 4. května od 10:00
Kde: Hrad a zámek Staré Hrady

Proč přijít: Jaro je tady a i letos jej na Starých Hradech vítáme ve znamení čokolády a pohádek. Pro děti máme spoustu pohádkových překvapení. I dospěláci se mají na co těšit, z hradních sklepů jsme pro vás připravili bohatou nabídku těch nejlepších vín, vyhlášenou Starohradskou medovinu a pro všechny pak Drakuládu, kvalitní dračí čokoládu.

Wohnout • Alkehol • Walda Gang

Kdy: pátek 3. května od 17 hodin
Kde: zimní stadion Jičín
Za kolik: 650 korun

Proč přijít: Wohnout je česká hudební skupina z Prahy. Tvoří ji bratrská dvojice Jana a Matěje Homolových, baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Zdeněk Steiner. Alkehol - česká rocková hudební skupina. Alkehol vznikl v roce 1991, kdy se Ota Hereš a Petr Buneš, tehdy kytaristé thrashmetalové skupiny Kryptor, rozhodli složit ne-trashmetalové písně s hospodskými texty. Walda Gang je česká rocková skupina, kterou založil zpěvák skupiny Harlej Vláďa Šafránek po smrti Waldemara Matušky.