V první části měly hlavní slovo děti, které zasoutěžily a zaskotačily v disciplínách jak jinak než spojené s vodou. O něco později nastoupili na scénu starší závodníci a zúčastnili se vodnického trojboje, který je neodmyslitelně spojen s plaváním a s popíjením alkoholického moku na soutěžních stanovištích. Trojboj byl původně rozdělen na ženskou a mužskou kategorii, ale protože to Jana Dušková z Roudnice s přehledem „natřela i svým mužským soupeřům, měl závod pouze jedinou vítězku.


„Hlavním organizátorem je dětský vodácký oddíl Tom, turistický oddíl Kadet z Červeného Kostelce,“ řekl nám Milan Hrstka, který je vedoucím tohoto oddílu.
K poslechu zahrála kapela a v pozdních večerních hodinách mohly oči návštěvníků spočinout na ohnivé a světelné show. Akce byla zakončená ohňostrojem, který doplnili hudebníci – improvizovali podle toho, jaká podívaná se nad hladinou odehrávala.


„Nad všemi drží ochrannou ruku vodník Brodík, který je „tatíkem“ rybníka. Jednou za rok se ukáže lidem a podělí se s nimi o všechno, co je pod vodou krásné,“ usmál se Milan Hrstka.