V kapele Supergroup.cz, složené z nejlepších hudebníků v Čechách, která zahrála minulý týden v Hronově, usedl za bicí Miloš Meier. Třicetiletý bubenický mág je nejmladším členem kapely a pochází právě z Hronova. O to více si bouřlivou podporu fanoušků užíval.

„Byl to masakr, prostě super. Obecenstvo bylo opravdu vynikající. Byla to fakt super atmosféra. Moc si toho vážím, že nás takhle Hronováci přišli podpořit," pochvaloval si po koncertu nadšeně atmosféru Miloš Meier.

Dnes je jedním z nejlepších bubeníků v republice. Udělal si chvíli čas i na to, aby povyprávěl nejen o kapele snů, ale také o tom, jak se dostal mezi hudební elitu.

Kapela vznikla pro jeden koncert

„Kapela Supergroup.cz vznikla hlasováním lidí. Každý dával hlas svému oblíbenému hudebníkovi. Tím vznikla kapela složená z těch, kteří dostali nejvíce hlasů. Původně jsme měli zahrát pouze jednou na Beatfestu rádia Beat. Po koncertu jsme zjistili, že nás to společně baví. U lidí to mělo také úspěch, a tak jsme se rozhodli, že budeme pokračovat a hrát pro radost dál," přiblížil vznik kapely Meier.

I když je nejmladším členem kapely, příliš nové pro něho účinkování v ní nebylo. S Michalem Pavlíčkem a Kamilem Střihavkou už hraje delší dobu. Jak říká, už je to určitě tak okolo deseti let. A znal se dříve i s Romanem Dragounem.

„V každém případě to je skvělé, dostat se mezi takovéto legendy, a to ještě na základě hlasování posluchačů. Samozřejmě si moc vážím toho, že mě vybrali mezi velikány české hudby. Je to pro mě velký úspěch a opravdu si toho moc vážím. Mně je nyní třicet a lze říci, že zbytek členů kapely je o generaci starších," svěřil se Miloš Meier.

Začátek v Supergroup.cz prý pro něho moc těžký nebyl. Všichni se znali a v pohodě se shodli i na repertoáru. Kapela hraje většinu skladeb z kariéry jednotlivých členů. K tomu si ještě vybrali několik skladeb světových kapel, které je baví a jsou většinou spjaté s kariérami vystupujících muzikantů.

„Na sehrávání moc velký čas nebyl, protože jsme před prvním vystoupením na Beatfestu měli asi jen dvě zkoušky, a pak už se hrálo naostro. V kapele jsme ale v pohodě, žádné větší rozpory a nebo hádky mezi námi nejsou. Vážně si na nějakou výraznější výměnu názorů nevzpomínám. Repertoár se také vybíral tak, aby nikdo neměl s nějakou písničkou problém. Tady je ten hudební palouček malý, a tak se všichni muzikanti mezi sebou znají, i když spolu nehrají," řekl Miloš Meier.

Je podle něj dobré, že byť rozhodovalo hlasování, dala se dohromady kapela, v níž se všichni mezi sebou znají a většinou i spolupracují.

„Myslím si, že pokud nás to bude bavit a bude na to čas, budeme rádi v této sestavě pokračovat. Je samozřejmě těžké dávat dohromady termíny, protože každý z nás toho má moc, a tak náš manažer z toho má vždy bolavou hlavu, aby vše klaplo," dodal Miloš Meier.

Bubeník, pocházející z Hronova, prozradil, že prvním nástrojem, do kterého začal bušit, bylo piano. Doma prý hrál i na kvalitní sadu nerezových hrnců a trvalo čtyři roky, než se dostal k opravdovým bubnům.

Začínal v dechovce, dnes je mezi elitou

Jeho hudební kariéra začala na Základní umělecké škole v Hronově, kde pod vedením svého otce, který na škole učí, začal hrát v dechovém orchestru. S ním hrál až do svých šestnácti let. Mezi tím hrál i s několika místními rockovými a metalovými kapelami. V patnácti letech odešel studovat do Prahy na Státní konzervatoř, kde jeho kariéra začala pomalu stoupat. V devatenácti letech úspěšně absolvoval konkurz do znovuobnovených B.S.P a po zániku kapely dále spolupracuje s jejími bývalými členy.

Hraje s řadou známých kapel

V současné době spolupracuje například s Kamilem Střihavkou ve skupině Leaders a s Michalem Pavlíčkem v jeho triu. Hraje také s kapelami Dymytry, Stroy, a nebo v seskupení Noid a kapele Eleison. Mimo svoje samostatná bubenická vystoupení pořádá také bubenické workshopy pod názvem Drumming Syndrome. Ty jsou určené nejen pro bubeníky zajímající se o špičkové vybavení, ale i pro veřejnost zajímající se o techniku ve světe hudby.