Do malého kostela v Heřmánkovicích se vtěsnalo více než dvě stě lidí. „Za dlouhotrvající potlesk poděkovali umělci přídavkem, který přinesli až do kostelních lavic mezi publikum. Návštěvníci se tak měli možnost zblízka prohlédnout unikátní akordeon Borsini," uvedla za organizátory festivalu Markéta Hlavicová. Osmý ročník festivalu Za poklady Broumovska se rozloučí v sobotu.

Dvojice polských hudebníků předvedla například díla argentinského skladatele, autora filmové hudby a hráče na akordeon Ástora Piazzolla či autora saxofonové literatury G. Pierného. Tónům akordeonu dala vyniknout autorská skladba Michała Moce – Betelguese.

Koncert získal na dobrovolném vstupném 12 132 korun. „Na péči o kostely broumovské skupiny tak publikum dosavadních devíti koncertů přispělo částkou, která se pomalu blíží 140 tisícům korunám," uvedla Hlavicová.

V sobotu 31. srpna festival skončí koncertem mistra České filharmonie Josefa Špačka (housle) a proslulého Stamicova kvarteta v kostele sv. Máří Magdalény v Božanově. Poslední letošní festivalový koncert začíná v 18 hodin a vstupné je opět dobrovolné.