Do Hronova zavítají i zahraniční soubory, jeden ze Slovenského Popradu a druhý z Finska.

Devítidenní divadelní maraton zahájí už dnes místní  divadelní soubor, který se představí s hrou od G. B. Shawa  Pygmalion.

Program pro všechny

Slavnostně bude festival zahájen zítra v půl čtvrté odpoledne, a to tradičně na náměstí před Jiráskovým divadlem. Festival ozdobí i pár lahůdek.

„Kromě finského souboru, kde šest žen zahraje inscenaci Prezidentky, bude na letošním Jiráskově Hronově jeden opravdu velký projekt. Ve čtvrtek vystoupí v Jiráskově divadle soubor VOLN ze Vsetína s inscenací Osloboděná slibka. Bude to hudební divadlo s prvky folkloru a hrát bude sto deset lidí. V orchestřišti bude třicet dva muzikantů a zbytek, herci, zpěváci a tanečníci na jevišti," říká na toto téma ředitelka KIS Hronov Marcela Kollertová.

Součástí festivalu bude také bohatý doprovodný program, který se bude odehrávat převážně na letním pódiu v parku Aloise Jiráska. Mnoho inscenací a her bude také součástí doprovodného programu. Uskuteční se na pódiu v parku, v nočních hodinách po hlavním programu v Jiráskově divadle a v sále Josefa Čapka.

Festival dětem

Na své si přijdou i děti. Pro ně jsou připraveny pohádky, které se budou hrát v parku na pódiu, a na celé sobotní odpoledne je připraven velký zábavný dětský program. Kromě řady zábavných vystoupení na pódiu bude v prostoru parku rozmístěno mnoho stanovišť, kde si bude možné zasoutěžit a pořádně se vyřádit. Chybět nebude ani oblíbená pěna, která měla mezi návštěvníky velký úspěch už v loňském roce.

Film a muzika

Také pro letošní ročník připravili pořadatelé něco nového pro obohacení programu.

„Novinkou na letošním ročníku Jiráskova Hronova bude velký párty stan, který bude postaven v Dolíčku u školní družiny. V něm budou po celou dobu konání festivalu probíhat hudební a filmové produkce, ale bude se tam hrát i pohádka pro děti," informovala Marcela Kollertová.

Celý divadelní maraton zakončí tradičně v sobotu v deset hodin večer na náměstí velký ohňostroj, odpálený z Jiráskova divadla.