Zbraně si kontrolovali také členové ostrostřelecké gardy polické, kteří stáli před Pomníkem padlých za I. a II. světové války, jenž byl později společně s novým hasičským autem vysvěcen.

Úvod patřil nejmladším školou povinným obyvatelům obce. “To je zlaté posvícení, to je zlaté pondělí. Máme maso a zas maso, jako včera v neděli…“ připomněli zpěvem a hrou na hudební nástroje, cože se to v Suchém Dole vlastně slaví. Poté, co místní hasiči položili věnec v barvě trikolory k zrekonstruovanému pomníku, a starosta Vítězslav Vítek v krátkosti připomněl historii nedávno zrekonstruovaného památníku, zazněla nad Suchým Dolem první ohlušující salva ostrostřelců.

To co následovalo dál však téměř nikdo z přítomných netušil. Pozvaní zástupci krajského úřadu královéhradeckého kraje si totiž pořipravili na slavnostní den pořádné překvapení a z rozhodnutí „tajné“ Komise vesnice roku byl obci udělen symbolický titul Suchodolské království čtyř stuh. „Každá stuha je konkrétním symbolem: zlatá stuha je symbolem zlatých srdcí zdejších lidí. Modrá stuha je symbolem moudrosti a naděje, zelená stuha symbolizuje zdrženlivost a bílá je symbolem Božího požehnání. S potěšením mohu konstatovat, že zdejší lid předčil mé očekávání a tyto symboly si udržel. Nyní vyzývám starostu Vítězslava Vítka, k převzetí stuh a titulu Suchodolského království s titulem Vaše veličenstvo,“ vyzvala zastupkyně královéhradeckého kraje starostu ke korunovaci po níž se stal Vítězslavem I. „Pokud budou nyní občané na obecním úřadu od pana starosty něco potřebovat, tak ho musíte titulovat Vaše veličenstvo a hodit při tom hlubokou poklonu, jinak nic nedostanete,“ komentoval s úsměvem korunovaci jeden z hostů.

Za doprovodu hudby se průvod vydal ke kapli Marie Lurdské, kde se konala mše svatá. Odtud se všichni opět vrátili zpět do středu obce, kde teprve začínalo to pravé posvícenské veselí.