„Zatím je v předprodeji prodána více než stovka lístků,“ prozradil nám včera pořadatel Zbyněk Červený, a dodal, že vše probíhá podle plánu. „Všechny kapely, které mají přijet, tak přijedou,“ ujistil vyznavče svižné muziky.


V letošním roce se návštěvníkům představí devět kapel z celé republiky. Pořadatelé vybírali zejména ty, které na české klubové rockové a metalové scéně už něco znamenají. „Výběr vůbec nebyl jednoduchý, protože se přihlásilo více než 90 kapel včetně skupin z Polska, Slovenska i Německa,“ dodal pro upřesnění Zbyněk Červený.


Festival otevře hronovská thrashmetalová kapela Invasion to Privacy, po nich přijdou na řadu olomoučtí Hazydecay, kteří tu s úspěchem hráli už před dvěma roky. Jako třetí zahraje metalový Second End z Hodonína, který má za sebou turné po boku Arakainu a Kernu.


Tomu, kdo má rád gotiku, určitě udělají radost příborští Greedy Invalid. Další skupinou je Existence z Litoměřic, vítěz české rockové ligy 2007. Poté by měli zbystřit všichni melodici, protože z Ostravy se k nám po roce vrací Salamandra. „Je to kapela, o níž si troufám tvrdit, že ve speed metalu nemá v Čechách konkurenci,“ těší se na svižné vystoupení Zbyněk Červený.


Rhodian z Brna v Teplicích nad Metují slibují i stroboskopovou show.


Předposlední kapelou je plzeňská punková legenda Znouzectnost, která posluchače rozhodně nenechá v klidu. Závěr bude patřit Dying Passion, což je luxusní gothic/doom metal ze Šumperka. „Tuto partičku si za týden nenechte ujít, určitě se vyplatí počkat až do konce,“ zvou pořadatelé na Teplickou rockovou noc o níž se dozvíte další informace na www.teplickarockovanoc.wz.cz.