V bezprostřední blízkosti dětského koutku je bar, kde se mohou rodiče dovádějících dětí občerstvit.

Voda v aquacentru má třicet stupňů. Správa nemovitostí Hradec Králové tak reaguje na množící se podněty návštěvníků a ruku v ruce s tímto novým opatřením pouští do prostoru aquacentra i o dva stupně teplejší vzduch.

Na webových stránkách lázní www.snhk.cz/lazne je spuštěna i anketa, prostřednictvím které by podnik rád zjistil názory návštěvníků na nově zvýšenou teplotu vody.

Navýšení teploty vody si mohl provozovatel areálu dovolit, protože na kvalitu bazénové vody dohlíží od letošního dubna nově instalovaná středotlaká UV lampa, která za pomoci ultrafialového záření v širokém spektru vodu lépe dezinfikuje.

„Zařízení napomáhá snižovat hodnotu vázaného chlóru, čímž celkově dochází k vylepšení ovzduší v bazénové hale. Odstraňuje zápach chlóru a pálení očí. UV lampa byla instalovaná při loňské rekonstrukci i v sousedním padesáti metrovém plaveckém bazénu a na Flošně napomáhá k čištění vody již od otevření koupaliště v roce 2010," upřesnila výhody Jaroslava Bernhardová, ředitelka Správy nemovitostí.

Teplota vody se zvýšila z 28 stupňů Celsia na rovných třicet a teplota vzduchu z třiceti na dvaatřicet stupňů Celsia. Zhruba padesát tisíc korun, které jsou potřeba na zvýšení teploty návštěvníci nepocítí. „Ke změně vstupného nedojde, předpokládáme, že do lázní přijde více zájemců a náklady pokryjeme z této vyšší návštěvnosti," dodává Jaroslava Bernhardová.