Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh brzy zveřejníme.

Hledám vnitřní krásu

Vážená redakce, každý pátek si ráda přečtu vaše Řádky důvěry. I já jsem se rozhodla vám napsat. Vím, že nás osamělých, je mnoho. Jsem vdova ve věku 67 let. Mezi mé záliby patří rekreační jízda na kole, zahrádka, vaření a ráda chodím na houby. Přála bych si ještě najít muže, který by měl dobré srdce. Na vnější kráse mi nezáleží. Těším se na odpověď.

Čtenářka Věra od Pardubic

Najdu zde milého muže?

Milá redakce Hradeckého deníku, obracím se na vás s prosbou o uveřejnění mého příběhu. Každý pátek si pozorně pročítám příběhy čtenářů, které jsou podobné tomu mému.

Jsem již 4 roky vdovou a je mi 68 let. Život nade vše miluji, ale s někým bych ráda sdílela radost, ale i smutek, vše co život přináší. K životu mám vše, co si mohu přát. Bydlím ve svém bytě v rodinném domě. Má dcera s rodinou bydlí v 1. poschodí daného domu. Radost mi dělají vnoučata, hlavně ty jejich zvídavé otázky.

Pokud se najde muž, který má vyřešenou minulost, ale hlavně srdce na pravém místě, budu ráda, když se mi ozve. Myslím si, že bychom spolu mohli život prožít kvalitně a radostně.

Všem čtenářům přeji hezký den,

Vlasta od Nového Bydžova

Hledáme docela obyčejné štěstí

Vážená redakce, mé dceři je 38 let, ale štěstí se jí doposud vyhýbá. Drží se jí smůla a já se už na to nemohu dívat.

Poslední muž, který se tvářil jako milující, se ukázal jako bezcharakterní člověk. Rodiči našetřené peníze dceři pomalu odcizoval, až nakonec zůstala bez prostředků. Nebýt rodiny, která ji tehdy podržela, dopadlo by to zřejmě špatně. Peníze sice nakonec vrátil, ale důvěra a láska byla pryč. Jindy zase přijel na schůzku mladík i se svým otcem, který odešel na návštěvu ke svým známým a syn měl zůstat s mojí dcerou venku, ani na limonádu s ní nešel.

Další ránu od života dostala od chlapce, kterému opět důvěřovala. Pracoval jako řidič kamiónu, o tuto práci přišel, dceru však utěšoval slovy, že má již peníze vydělané, že se budou brát a ať jde vybírat prstýnky. Dva měsíce poté přišla pouhá sms se vzkazem, že už nemá na dceru čas, protože má Světlanu. Mohla bych pokračovat ve výčtu karambolů, ale chci věřit, že jsou i charakterní muži.

Určitě je mezi vámi někdo, kdo čeká na opravdovou lásku stejně jako má dcera, která si přeje být jen obyčejně šťastná.

Prosím, ozvěte se vy, kteří jste ve věku od 38 do 42 let, myslíte to vážně a jste pokud možno bez závazků, ani dcera je nemá.

Jana z Orlickoústecka

Samotnému je 
mi smutno

Vážená redakce, již jednou jste otiskli můj životní příběh, ale bohužel bez odezvy. Zkouším tedy štěstí podruhé.

Více jak deset let jsem sám a večery jsou dlouhé. Jsem rozvedený muž ve věku 55 let a s výškou 170 centimetrů. Mám vlastní bydlení a jsem finančně samostatný. Bydlím nedaleko Hradce Králové, rád pracuji na zahradě, houbařím, cestuji, ale také mám rád společenský život a rád poslouchám country hudbu. Rád bych touto cestou poznal přítelkyni podobných zájmů ve věku 50 – 60 let. Těším se na odpovědi a na čas dlouhých večerů, prožitých ve dvou.

Věrný čtenář od Hradce Králové

Hledám štěstí

Vážená redakce, rád bych se pomocí vašich Řádků důvěry pokusil o pozitivní změnu ve svém životě, který nebyl protkán přílišným štěstím. Jelikož nemám moc příležitostí k seznámení, chci se o to pokusit tímto způsobem a najít tak své štěstí.

Jsem slušný muž ve věku 58 let, s výškou 172 centimetrů, střední postavy, nekuřák, neholdující hospodám, s vlastním zázemím, rodinným domem. Mám rád výlety, rekreačně jízdu na kole, sportovní i kulturní akce. Rád bych získal známost příjemné ženy z Pardubic do 56 let, 170 centimetrů a 70 kilogramů.

Budu se těšit na setkání, které napoví více.

Pavel z Pardubic

(Pokud chcete reagovat na tyto příspěvky, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Deník pomáhá
Potřebujete se „vypsat" z těžké životní situace? Toužíte nalézt přátele? Svěřte svůj příběh Deníku. Samozřejmostí je diskrétnost.

Chcete napsat do Řádků důvěry?
Do řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na:
Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e-mailovou adresu G.Lachmanova@vlp.cz.
Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.