Developerská skupina Crestyl měla projekt obchodního centra Arkády převzít po společnosti HB Reavis, která z něj vycouvala letos v červenci. Té zase předala projekt konkurenční ECE Group, se kterou má však Hradec stále uzavřenou smlouvu.

Firma vycouvala
Firma Crestyl se začala o projekt Arkády zajímat už v roce 2008. Město ale dalo přednost ECE Group. Do hry se Crestyl vrátil v srpnu 2014, kdy o projekt znovu projevil zájem. Na prostudování dokumentace si společnost vzala tři týdny. Své stanovisko, tedy že projekt nepřevezme, městu sdělila ale až nyní – 24. září.

„Město předpokládá, že ECE využije práva odstoupit od projektu a poskytne městu dle smlouvy finanční vyrovnání, které s takovým krokem souvisí," informovala tisková mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

Magistrát se tedy do rekonstrukce fotbalové arény pustí sám a za vlastní peníze. „To je v tuto chvíli názor, který zastává jak vedení města, tak fotbalový klub," dodává mluvčí magistrátu.

„Hodláme stadion opravit postupně. Nejdřív jednu tribunu, pak druhou. Budeme postupovat tak, abychom v žádném případě neohrozili soutěž," upřesňuje další postup primátor Zdeněk Fink, který do budoucna nevylučuje ani případnou možnost následného rozšíření fotbalové arény.

O dalším osudu diskutovaného malšovického stadionu bude však již s největší pravděpodobností rozhodovat nové zastupitelstvo.